Na nowej trasie z Wrocławia dostępne będą cztery rejsy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Połączenie ruszy 28 marca 2022 roku, czyli wraz z letnim rozkładem lotów.

Czytaj więcej

Od stycznia do końca października katowickie lotnisko obsłużyło prawie 2 miliony pasażerów
Katowice Airport - prawie 2 miliony pasażerów do końca października

– Cieszymy się, że w naszej siatce pojawia się kolejna europejska stolica – mówi cytowany w komunikacie wrocławskiego lotniska jego prezes. Dariusz Kuś. - To połączenie będzie atrakcyjne dla turystów, ponieważ Sztokholm jest bardzo ciekawą metropolią. Z lotniska Arlanda łatwo dostać się również do innych miast w Szwecji i całej Skandynawii. Z nowego kierunku skorzystają również osoby podróżujące w celach biznesowych. Tym bardziej, że z aglomeracją wrocławską związanych jest wiele dużych firm szwedzkich.

Lotnisko Sztokholm Arlanda leży 40 km od centrum stolicy Szwecji. Do miasta można dostać się dzięki szybkiej kolei, Arlanda Express pokonuje trasę do Dworca Głównego w Sztokholmie w 20 minut.

– Sztokholm Arlanda to pierwsza z wrocławskich nowości zaplanowana na sezon letni, ale na pewno nie ostatnia – podkreśla wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław Cezary Pacamaj, również cytowany w komunikacie. - Jesteśmy przekonani, że wkrótce będziemy mogli ogłosić kolejne nowe połączenia z naszego lotniska. Przewoźnicy systematycznie otwierają i ogłaszają nowe kierunki, co pokazuje, że ruch lotniczy w Europie szybko się odbudowuje.

W sezonie zimowym w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska są 54 połączenia: siedem sieciowych, 42 w ofercie przewoźników niskokosztowych (w tym wiele kierunków południowych) i pięć czarterowych. Nowe kierunki to Lizbona, Pafos, Piza, Billund i Bournemouth (wszystkie uruchomiły linie Ryanair), a powróciły Kopenhaga (SAS) i Bruksela Charleroi (Ryanair). Zwiększyła się również liczba rejsów do Amsterdamu (KLM), do Warszawy (PLL LOT), a Lufthansa zapowiedziała wprowadzenie większych samolotów na trasie do Monachium.

Czytaj więcej

Michael O'Leary uważa, że w najbliższym sezonie popyt przerośnie podaż
Szef Ryanaira Michael O'Leary: Wakacje gwałtownie podrożeją

Od 22 grudnia wystartuje szósta nowość z Wrocławia: Lanzarote. To połączenie uruchomi Wizz Air. Samoloty na tej trasie będą latały w każdą środę do 11 maja. Wrocław jest jedynym lotniskiem w Polsce, z którego dostępne jest połączenie tanich linii na Lanzarote.

W styczniu ruszą loty czarterowe (czyli z biurem podróży) na inną popularną wyspę na Kanarach, czyli Fuerteventurę. W tej chwili w ofercie biur podróży do wyboru są Antalya (Turcja) i Hurghada i Marsa Alam (kurorty egipskie). Od grudnia dostępne będą Zanzibar i Lanzarote - czytamy w komunikacie.