Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki.

- Kuwejt jest krajem, który oferuje ciekawe połączenie wieżowców, luksusowych hoteli, zadbanych ogrodów, restauracji i centrów handlowych – zachwala cytowany w komunikacie prezes lotniska Radosław Włoszek. - To miejsce powinien odwiedzić każdy, kto ceni wspaniałą lokalną i międzynarodową kuchnię i orientalną kulturę.

– Wraz z uruchomieniem bezpośrednich lotów z Kuwejtu do Krakowa z niecierpliwością czekamy na turystów z tego kraju, którzy mogą teraz odwiedzić nie tylko nasze zabytkowe miasto, ale także cały region Małopolski, która jest pięknym kierunkiem wakacyjnym, z bogatą ofertą urlopową – dodaje Radosław Włoszek.

Ze swojej bazy w Kuwejcie Jazeera Airways lata do ponad 60 portów na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej i Południowej, Afryce i Europie. „Linia oferuje duży wybór lotów dla osób podróżujących w celach służbowych, wypoczynkowych i religijnych. Oferowane przez nią usługi, takie jak m.in. ekrany Jazeera, służące zapewnieniu rozrywki podczas lotu, możliwość wcześniejszej odprawy czy zamówienia z wyprzedzeniem produktów wolnocłowych lub posiłku na pokładzie pozwalają zadbać o pozytywne wrażenia z podróży. Linia obsługuje własny terminal lotniczy – Jazeera Terminal 5, dzięki czemu podróż pasażerów tranzytowych przebiega spokojnie i bezproblemowo” - czytamy w komunikacie.

– Widzimy duży popyt na podróże do Krakowa latem i bardzo się cieszymy, że możemy połączyć oba miasta – mówi Barathan Pasupathi, chief executive officer Jazeera Airways. - Dzięki uruchomieniu nowego połączenia Jazeera Airways stanie się idealnym przewoźnikiem dla często podróżujących w celach urlopowych mieszkańców Kuwejtu, a także dla zamieszkałej w Kuwejcie polskiej społeczności i obcokrajowców.