Airbnb zwalnia pracowników

Fot. Bloomberg

Pandemia koronawirusa może zniszczyć platformy wynajmujące mieszkania turystom. Airbnb zwalnia część pracowników i odwołuje wakacje w tym roku.

Prezes Airbnb Brian Chesky poinformował pracowników, że firma zamierza zakończyć współpracę z osobami zatrudnionymi na umowy tymczasowe, przełożyć wakacyjne staże, a nawet wstrzymać rekrutację do 2021 roku.

Jak podaje portal Protocol, Chesky powiedział podczas spotkania online, że zwolnienia będą obejmować pracowników kontraktowych, zatrudnionych za pośrednictwem zewnętrznych agencji. Te informacje potwierdziła amerykańskim mediom wiceprezes firmy ds. zatrudnienia Beth Axelrod i dodała, że właśnie trwają rozmowy z agencjami, a zwalniani pracownicy dostaną stosowne informacje w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni.

ZOBACZ TEŻ: Airbnb oddaje pokoje służbie zdrowia

Airbnb ma kłopoty z płynnością po wybuchu pandemii, a w konsekwencji po zamknięciu granic i wprowadzeniu przez większość państw na świecie zakazu poruszania się. Ruch turystyczny praktycznie ustał, a większość rezerwacji na platformie została odwołana. Szukając oszczędności, Airbnb w marcu wstrzymała rekrutację, obcięła budżet marketingowy wartości 800 milionów dolarów, a także zmniejszyła o połowę pensje kadry kierowniczej. Do końca roku trzej założyciele platformy – Brian Chesky, Joe Gebbia i Nathan Blecharczyk – nie będą pobierali wynagrodzenia.

Airbnb jeszcze pod koniec marca deklarował pomoc dla właścicieli mieszkań przeznaczonych pod wynajem krótkoterminowy. Firma przeznaczyła 250 milionów dolarów na pokrycie kosztów odwołanych noclegów i 10 milionów na dodatkową pomoc. Platforma poinformowała, że wszystkim, którzy odwołali rezerwacje z powodu pandemii, będzie zwracać pełną sumę rezerwacji. Natomiast wynajmujący dostaną 25 procent kwoty, która przysługuje im z tytułu anulowania rezerwacji w normalnych okolicznościach.

CZYTAJ: Airbnb: 260 milionów dolarów na zapomogi

Platformie udało się na początku kwietnia zebrać od prywatnych inwestorów 2 miliardy dolarów w postaci pożyczek długoterminowych i wkładu kapitałowego. Cała suma ma pomóc Airbnb utrzymać się na rynku i przetrwać kryzys wywołany pandemią.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Itaka sprzedaje najtaniej

Itaka, TUI Poland i Grecos Holiday to biura podróży, które sprzedawały w ostatnim tygodniu ...

Travelplanet: 50 procent Wielkanocy więcej

Na Wyspy Kanaryjskie, do Egiptu lub na włoskie stoki narciarskie najchętniej wyjeżdżają ci klienci ...

Udany sierpień na wrocławskim lotnisku

W sierpniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył 305,8 tysiąca pasażerów. To o 21,8 procent więcej ...

Europejskie laptopy pod amerykańską lupą

Amerykańska telewizja CBS dotarła do dokumentów Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, z których wynika, że ...

Ibis na Roztoczu jak leśniczówka z kominkiem

Inspiracją dla twórców wystroju nowo otwartego ibisa Styles w Tomaszowie Lubelskim były Puszcza Solska ...

Jaką walizkę możesz zabrać ze sobą do samolotu? Wytyczne linii lotniczych

Podróż samolotem wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą większej ilości niezbędnych rzeczy. Wtedy ...