Hotel Barceló stanie nad Wisłą

Fot. materiały promocyjne

Obiekt znanej sieci hiszpańskiej stanie w sąsiedztwie Elektrowni Powiśle. Jego otwarcie zaplanowano na 2021 rok.

Czterogwiazdkowy hotel powstanie na warszawskim Powiślu, u zbiegu ul. Zajęczej i Wybrzeża Kościuszkowskiego. Znajdzie się w nim 150 pokojów, sale konferencyjne a na dachu budynku bar w stylu iberyjskim, z którego będzie można podziwiać widok na prawobrzeżną część Warszawy. Gości hotelu dzielić będą zaledwie dwie minuty piechotą od najbliższej stacji metra i 15 minut od centrum miasta.

Obiekt to część Elektrowni Powiśle, wielofunkcyjnego kompleksu z apartamentami, biurami, restauracjami, barami i sklepami, zlokalizowanego tuż obok bulwarów nad Wisłą.

– Jesteśmy zachwyceni planowanym otwarciem naszego pierwszego hotelu w Warszawie – powiedział dziennikarzom Jaime Buxó z Barceló Hotel Group. – Położenie hotelu w pełnej życia dzielnicy Warszawy doskonale wpisuje się w naszą politykę, zgodnie z którą nasze nowe hotele otwieramy w wyjątkowych miejscach na całym świecie.

Matt Lunt, dyrektor w Tristan Capital Partners (inwestor), dodaje że Elektrownia Powiśle szybko stała się miejscem, w którym swoje pierwsze sklepy w Polsce otworzą międzynarodowe firmy, m.in. Urban Outfitters i Weekday. – Ostatni rok był dla Elektrowni Powiśle bardzo udany pod kątem najmu i planowanego na 2020 rok otwarcia. To tu na klientów czeka szeroka oferta handlowo-gastronomiczno-rozrywkowa, w tym pierwszy w Warszawie Beauty Hall, które razem z nowym hotelem Barceló tworzą w Elektrowni Powiśle projekt kompletny – podkreśla, cytowany w komunikacie.

Tristan Capital Partners specjalizuje się w nieruchomościach komercyjnych w całej Europie. Ogólnoeuropejskie fundusze nieruchomości Tristana obejmują obiekty o różnym stopniu ryzyka. Łączna ich wartość przekracza 10 miliardów euro. Tristan zarządza portfelem inwestycyjnym funduszy typu core-plus, takich jak Curzon Capital Partners III, Curzon Capital Partners IV, Curzon Capital Partners 5 LL, i prywatnych funduszy inwestycyjnych European Property Investors, LP, European Property Investors Special Opportunities, LP, European Property Investors Special Opportunities 3, LP i European Property Investors Special Opportunities 4 LP oraz European Property Investors Special Opportunities 5 LP. Siedziba główna Tristana znajduje się w Londynie, a biura w Luksemburgu, Mediolanie, Paryżu, Sztokholmie, Frankfurcie, Madrycie i Warszawie.

Deweloper White Star Real Estate to międzynarodowa firma, która zrealizowała ponad 50 projektów komercyjnych (biura, magazyny, centra handlowe) i mieszkaniowych (osiedla jedno- i wielorodzinne). White Star Real Estate jako część White Star Group jest także zarządcą nieruchomości.

Barceló Hotel Group to hiszpańska część Grupy Barceló, która jest jedną z 30 największych sieci hotelowych na świecie. Grupa Barceló obsługuje ponad 250 cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli w 22 krajach na świecie. Działa pod czterema markami: Royal Hideaway Luxury Hotels & Resorts, Barceló Hotels & Resorts, Occidental Hotels & Resorts i Allegro Hotels.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sri Lanka obniża opłaty liniom lotniczym

Rząd Sri Lanki zadecydował o obniżeniu opłat lotniskowych, pasażerskich i ceny paliwa lotniczego, by ...

400 tysięcy klientów, którzy zarezerwowali wyjazdy, skorzysta z wypoczynku zgodnie z planem

Thomas Cook ze Skandynawii ma już nowych właścicieli

Trzy firmy przejęły skandynawski odział Thomasa Cooka, informuje koncern w oświadczeniu prasowym. Do skandynawskiego ...

Golden Tulip Gdańsk Residence ma nowego zastępcę dyrektora

Krzysztof Pyza, który przez ostatnie 15 lat pracował w warszawskim hotelu Courtyard by Marriott, ...

Hotelarze liczą straty po zimnej majówce

Pijatyki, głośne imprezy, seks w hotelowym basenie, telewizor wyrzucony przez okno – tak niektórzy ...

Lotnisko Chopina otwarte po awaryjnym lądowaniu

Warszawskie Lotnisko Chopina zostało otwarte po awaryjnym lądowaniu bombardiera, któremu złożyły się przednie koła ...

Rainbow: Mamy 190 milionów złotych gwarancji

Biuro podróży Rainbow będzie od 17 września legitymować się zabezpieczeniem na rzecz klientów w ...