W sylwestrową noc wiele restauracji i barów w Tajlandii będzie mogło pracować i sprzedawać napoje alkoholowe do pierwszej w nocy, podaje austriacki portal branży turystycznej Tip Online.

Do kraju w pełni zaszczepieni turyści mogą przyjeżdżać od początku listopada. Dotyczy to osób z wielu państw świata, w tym Polski. Centrum zarządzania kryzysowego kraju ogłosiło także w listopadzie, że planowane na grudzień otwarcie klubów nocnych, knajpek i barów karaoke będzie przesunięte co najmniej do połowy stycznia.

W międzyczasie sytuacja się zmieniła, a już teraz wiele lokali w Bangkoku działa, choć w ograniczonym zakresie - większość zamyka się o godzinie 23. W niektórych regionach lokale gastronomiczne mogą też serwować alkohol, ale tylko w określonych godzinach - tu obowiązują wytyczne tamtejszych władz.

Czytaj więcej

Tajlandia znosi kwarantannę dla zaszczepionych. Polska wśród wybranych?

Na sylwestra zasady zostały nieco poluzowane, można nawet wybrać się na imprezę, na której będzie ponad tysiąc uczestników, ale pod warunkiem, że jest się w pełni zaszczepionym na covid. Dodatkowo trzeba będzie przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa.

Liczba zakażeń w Tajlandii spada. W poniedziałek władze poinformowały o 3398 nowych zachorowaniach i 23 zgonach związanych z covidem.