Roamies to nowa marka niemieckiego touroperatora G Adventures, podaje niemiecki portal branży turystycznej Reisevor9. Powstała z myślą o osobach w wieku od 18 do 35 lat, zainteresowanych wycieczkami objazdowymi w większej grupie. Firma nie stawia jednak żadnych ograniczeń wiekowych wobec klientów zainteresowanych taką formą podróżowania.

Biuro podróży podjęło w tym celu współpracę z portalem oferującym zakwaterowanie w hostelach Hostelword. Na początek proponuje 38 wyjazdów do 15 krajów i noclegi w 50 obiektach. Wyjazdy będą prowadzone w grupach od 16 do 24 osób, potrwają od pięciu do 34 dni. Prezes G Adventures Bruce Poon Tip uważa, że to coś zupełnie nowego dla młodych podróżnych.

Czytaj więcej

Grupa Anex: Niemcy chętniej kupują droższe wycieczki

Touroperator podkreśla, że hostele odegrały wielką rolę w rozwoju turystyki. Dzięki nim podróże stały się bardziej dostępne i przystępne cenowo, pozwalały też budować poczucie wspólnoty i koleżeństwa wśród młodych osób chcących wspólnie odkrywać świat.

Wyjazdy Roamies mają mieć swobodny charakter, pozwalać nawiązywać kontakty, doświadczać i odkrywać świat. Program zakłada sporo czasu wolnego, by w czasie wyjazdu realizować własne podróżnicze cele.

Internetowe biuro agencyjne Hostelword oferuje zakwaterowanie w 17 tysiącach hosteli w 179 krajach. Firma notowana jest od 2015 roku na giełdach w Londynie i Dublinie. Jej siedziba znajduje się w stolicy Irlandii, a biura ulokowane są także w Londynie, Szanghaju, Sydney i Porto.