Zgodnie z nową polityką dział First Business Travel nie będzie funkcjonował jako samodzielna jednostka. Jak wynika z wewnętrznych informacji pracowników, w przyszłości jego zakres działania będzie ograniczony do minimum - podaje niemiecki portal branży lotniczej Aero. Rozmowy z ponad 300 osobami, których decyzja ta dotyka, mają się rozpocząć w styczniu.

Czytaj więcej

TUI Group podsumował rok. Firma zaciska pasa i powoli odzyskuje klientów

Powodem są skutki pandemii koronawirusa. Wyniki finansowe uzyskiwane z tego segmentu działalności mocno spadły z powodu kryzysu, a część firm z branży lotniczej i turystycznej spodziewa się, że wyjazdy służbowe wrócą o wiele później niż turystyczne, o ile w ogóle to nastąpi.

Szef rady zakładowej Frank Jakobi mówił w rozmowie z Niemiecką Agencją Prasową, że pewne szanse daje obsługa mniejszych i średnich firm – współpraca z nimi kiedyś zapoczątkowała dział wyjazdów biznesowych w TUI. Zazwyczaj w tej grupie klientów cena nie odgrywa tak istotnej roli jak w wypadku dużych podmiotów.

Czytaj więcej

Prezes TUI Deutschland: Lato 2022 będzie już normalnym latem w turystyce

- Dla pracowników to oczywiście cios – mówi Jakobi, ale zakłada, że w trakcie negocjacji zarząd zaproponuje konstruktywne rozwiązania. Mogą one dotyczyć zarówno dalszej pracy w pomniejszonym dziale, jak i w innych lub w klasycznych salonach sprzedaży. W tym segmencie działalności firmy również nie obyło się bez redukcji, ale jak dotąd proces ten przebiega uczciwie. - Oczekujemy, że otrzymamy podobne rozwiązania – komentuje Jakobi.