Al Marjan Island Company, Ras Al Khaimah Hospitality Holding i Wynn Resorts, notowany na amerykańskim rynku międzynarodowy deweloper i operator luksusowych kurortów, ogłosiły, że wspólnie zbudują kurort turystyczny na wyspie Al Marjan w Ras al-Chajma. Ta sztucznie usypana w 2013 roku (rozpoczęcie inwestycji) wyspa zajmuje powierzchnię 2,7 miliona metrów kwadratowych i wcina się w Zatokę Perską. Ciągle jest w fazie zabudowy.

Czytaj więcej

Ras al-Chajma: Testowanie (na koronawirusa) za nocowanie

Jak podaje szwajcarski portal branży turystycznej About Travel, wartość tego przedsięwzięcia liczona jest w miliardach dolarów. Jest to pierwszy projekt w kurorcie nadmorskim realizowany przez Wynn Resorts. W planach znajduje się budowa hotelu z ponad tysiącem pokojów, luksusowego centrum handlowego, centrum konferencyjno-kongresowego, ekskluzywnego spa, ponad dziesięciu restauracji i klubów oraz wielu innych lokali rozrywkowych i atrakcji.

Cały projekt, którego zakończenie zaplanowano na 2026 rok, będzie realizowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju. Na razie przedsięwzięcie znajduje się we wczesnym etapie planowania, a jego wykonawcy występują o licencję do Urzędu Rozwoju Turystyki Ras al-Chajma.

Czytaj więcej

Ras al-Chajma ma nową strategię dla turystyki

Dyrektor generalny Marjan, Abdulla Al Abdooli, twierdzi, że przedsięwzięcie to jest potwierdzeniem rosnącej pozycji emiratu jako atrakcyjnego miejsca dla inwestycji hotelarskich. - Dzięki wykorzystaniu doświadczenia Wynn Resorts w rozwoju luksusowych kurortów, nowy projekt wyznaczy standardy w branży luksusowego hotelarstwa w regionie – mówi. I dodaje, że będzie też dodatkowym motorem napędzającym rozwój nie tylko turystyki wypoczynkowej, ale również turystyki biznesowo-konferencyjnej.