Informację przekazaną portalowi przez jednego z turystów jadących autokarem potwierdziła ambasada Polski w Egipcie. - Potwierdzam, że doszło do wypadku. W drodze powrotnej autokar jadący z Marsa Alam na lotnisko w Hurghadzie przewrócił się - powiedział tvn24.pl Maciej Zajdel z polskiej placówki dyplomatycznej. Dodał, że do wypadku doszło około południa w miejscowości Safadża.

Autokarem podróżowali klienci biura podróży Coral Travel, które poinformowało, że zginęły trzy osoby, a 16 zostało rannych.

Czytaj więcej

Branża lotnicza: Rekompensata za odwołany lot? Nie większa niż cena biletu

„Autokarem jechało 18 turystów z Polski, rezydent Coral Travel oraz kierowca. Dwóch turystów z Polski oraz kierowca zginęli na miejscu. 16 osób zostało rannych. Poszkodowani natychmiast zostali przewiezieni do najbliższych szpitali w Safadży i Hurghadzie. W szpitalach turystom asystują nasi polscy przedstawiciele, którzy wspierają i pomagają również w komunikacji z personelem medycznym” - napisało biuro podróży w oświadczeniu.

Przyczyną wypadku były prawdopodobnie złe warunki na drodze. „Obecnie przyczyny wypadku ustala policja i służby w Egipcie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło z powodu niesprzyjających warunków drogowych. W rejonie wypadku prowadzone były roboty drogowe, a grunt był śliski i kierowca stracił kontrolę nad autokarem” - czytamy dalej.

„Jest nam niezmiernie przykro z powodu wypadku, dokładamy wszelkich starań, by wesprzeć osoby poszkodowane, dlatego koncentrujemy się na obecności i wsparciu na miejscu” - pisze biuro podróży.