Uber chce być aplikacją, w której internauci będą mogli zamówić nie tylko przejazd typu taksówkowego, ale też bilety lotnicze, na pociąg, autokar czy w końcu nocleg w hotelu. Taki plan przedstawił Jamie Heywood, dyrektor generalny Ubera na Europę Północną i Wschodnią, pisze brytyjski portal branży turystycznej Travel Weeekly, powołując się na doniesienia „The Telegraph”.

W Wielkiej Brytanii użytkownicy Ubera już teraz mogą wypożyczyć rower lub skuter. Firma jest na ostatnim etapie negocjacji z różnymi firmami transportowymi w sprawie sprzedawania ich biletów na przejazdy z londyńskich lotnisk i innych miejsc w mieście. Pasażer będzie pokazywał kierowcy kod QR zamiast fizycznego biletu.

Czytaj więcej

Światowa branża turystyczna z Ukrainą. Pomagają Booking, Uber, biura podróży

Uber już w 2019 roku wprowadził funkcję przeglądania różnych opcji transportu, ale jak dotąd nie można było zarezerwować takich przejazdów. Tego lata w aplikacji pojawi się możliwość zakupu biletów na podróże międzymiastowe pociągami i autokarami. Także w tym roku użytkownicy będą mogli kupić bilety na samolot i pociągi Eurostar. Na kolejnym etapie rozwoju udostępniony będzie wynajem samochodów i rezerwacje noclegów w hotelach.

Prezes Ubera Dara Khosrowshahi przez wiele lat był szefem Expedii, internetowego biura podróży działającego na kilkudziesięciu rynkach na całym świecie. O swoich planach na rozwój aplikacji mówił już w 2018 roku, kiedy stanął na czele Ubera, ale pandemia i rozwój sieci dostaw posiłków sprawiły, że trzeba było odłożyć je na później.