Walne zebranie członków Małopolskiej Organizacji Turystycznej, które odbyło się wczoraj w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, wybrało zarząd i komisję rewizyjną na kolejną kadencję.

Stanowisko prezesa MOT ponownie piastować będzie Grzegorz Biedroń - informuje organizacja na swoim profilu na Facebooku. W skład komisji rewizyjnej weszli wójt Łącka Jan Dziedzina i wójt Niedźwiedzia Rafał Rusnak.

Grzegorza Biedronia na prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej wybrano w styczniu 2019 roku. Jego poprzednikiem był Leszek Zegzda.

Czytaj więcej

Małopolska rozpoczyna ofensywę promocyjną. „Gościnna i szeroko otwarta”

Grzegorz Biedroń jest historykiem i samorządowcem z wieloletnim stażem. W latach 1999-2016 był dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach, w latach 1992-1994 burmistrzem Limanowej, a w latach 1992-2002 radnym Limanowej. Od 2016 do 2018 roku jako prezes zarządzał Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów. Ma też uprawnienia przewodnika beskidzkiego.

Nieprzerwanie od 2006 roku Biedroń jest radnym województwa małopolskiego. Od lat przewodniczy Komisji Rozwoju Regionu, Promocji i Współpracy z Zagranicą sejmiku województwa.

Małopolska Organizacja Turystyczna liczy prawie 170 członków.