Sztuka, jedzenie i zakupy - nowa kampania promocyjna Stambułu w 178 krajach

Sztuka, kulinaria i zakupy to główne motywy najnowszej kampanii reklamowej tureckiej metropolii.

Publikacja: 19.07.2022 08:29

Sztuka, jedzenie i zakupy - nowa kampania promocyjna Stambułu w 178 krajach

Foto: Goturkiye

Nowa kampania promocyjna Stambułu koncentruje się na kuchni, zakupach i sztuce - informuje w komunikacie Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Polsce.

Tym tematom jej twórcy poświęcili spoty promocyjne („Taste in İstanbul is the New Cool”, „Shopping in İstanbul is the New Cool” i „Art in İstanbul is the New Cool”), które można obejrzeć m.in. na YouTubie. Jak zapewnia biuro, są one adresowane do odbiorców ze wszystkich grup wiekowych, o różnych gustach i możliwościach finansowych.

Czytaj więcej

Stambuł stawia na rejsy. „Pasażerowie wydają osiem razy więcej niż zwykli turyści”

Filmy ukazują dynamizm i różnorodność miasta. Ten poświęcony sztuce kieruje uwagę na bogatą historię, zabytki, muzea (m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej İstanbul Modern), wydarzenia artystyczne i kulturalne (m.in. targi sztuki Contemporary İstanbul czy Festiwal Szlaku Kulturowego Beyoğlu).

Spot kulinarny rozpoczyna się tradycyjnym śniadaniem z herbatą w filiżankach w kształcie tulipanów, serwowanym w restauracji z widokiem na miasto. Zachęca też do spróbowania znanych specjałów kuchni tureckiej, m.in. kotlecików köfte, kebabu od ulicznych sprzedawców, baklawy czy güllaç, czyli deseru ze skrobi kukurydzianej, wody różanej, mleka i cukru, podawanego z turecką kawą i lokum.

Trzeci film ukazuje Stambuł jako światowe centrum zakupów i podpowiada, że na historycznych bazarach, np. Wielkim Bazarze, w nowoczesnych centrach handlowych i „wyrafinowanych butikach” można kupić wyroby rękodzielnicze, takie jak dywany, płytki ceramiczne czy tradycyjne zestawy do herbaty, ale też „jedyne w swoim rodzaju ubrania i akcesoria” oraz garderobę międzynarodowych marek.

Spoty zostały wyemitowane w telewizji i kanałach cyfrowych w 178 krajach.

Nowe Trendy
Cypr ma podwodny park archeologiczny. Nurkując, podziwiasz architekturę i przyrodę
Nowe Trendy
Majorka odzyskała turystów. Dopisali Niemcy, więcej Włochów i Francuzów
Nowe Trendy
Grecy do Niemców: Kryzys energetyczny? Zimą ogrzejcie się u nas
Nowe Trendy
Polacy planują wakacje. Kobiety oszczędniejsze i ostrożniejsze od mężczyzn
Nowe Trendy
Niemiecki rząd (nie) wie, jak rozwijać turystykę