Od stycznia do czerwca do emiratu Ras al-Chajma przyjechało 521,1 tysiąca turystów - informuje w komunikacie Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Emiratu Ras al-Chajma (Ras Al Khaimah Tourism Development Authority - RAKTDA). To o 21 procent więcej w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku i tyle, co przed pandemią.

- Ras al-Chajma jest jednym z pierwszych miejsc w regionie, które powróciły do poziomu sprzed covidu - mówi dyrektor generalny RAKTDA Raki Phillips, cytowany w komunikacie. - Jest to tym bardziej niezwykłe, że obecny krajobraz gospodarczy i geopolityczny, w którym działamy, kieruje naszą uwagę na to, co jest ważne dla długoterminowej odporności - dywersyfikację, społeczność i zrównoważony rozwój. Jesteśmy na dobrej drodze, aby do końca roku osiągnąć ponad 1,1 miliona przyjazdów i w pełni powrócić do poziomu sprzed pandemii w ciągu zaledwie dwóch lat - dodaje.

Czytaj więcej

W Ras al-Chajma stanie obiekt turystyczny za miliardy. W planach 1000 pokojów

W tym roku w Ras al-Chajmie otworzyło się kilka nowych hoteli, w tym InterContinental Mina Al Arab, Radisson Resort Ras Al Khaimah i Mövenpick (dwa ostatnie na wyspie Marjan). Emirat ma teraz ponad 8 tysięcy miejsc noclegowych, a w ciągu najbliższych kilku lat przybędzie kolejne 4,6 tysiąca.

Za jedną ze swoich najważniejszych atrakcji emirat uważa Jais Sledder, najdłuższy tor saneczkowy w regionie (1840 metrów), na którym można rozpędzić się do 40 kilometrów na godzinę. Od otwarcia w lutym tego roku Jais Sledder odwiedziło ponad 54 tysiące gości.