Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z instytucjami kultury zrzeszonymi w WOT.

- Program Klubu Odkrywców Warszawy ma pokazać to, co w historii i kulturze Polski i Warszawy najcenniejsze. Zbiory stołecznych muzeów i organizowane w nich wystawy czasowe pełnią jednak funkcję nie tylko edukacyjną, ale również inspirują, zachęcają do krytycznego myślenia, a także pozwalają na aktywny udział w życiu kulturalnym europejskiej metropolii, jaką jest Warszawa - wyjaśnia prezes WOT Barbara Tutak, cytowana w komunikacie prasowym.

- Odkrywcą Warszawy może być każdy. W Klubie Odkrywców Warszawy pragniemy widzieć młodzież, dzieci, dorosłych, emerytów, osoby z niepełnosprawnościami, pary, singli, jednym słowem wszystkich. Jedyne, czego potrzeba, to chęć odkrywania naszego miasta - dodaje Barbara Tutak.

Czytaj więcej

Warszawska Organizacja Turystyczna: Przywracamy tradycję bywania w hotelach

Ważnym elementem projektu jest książeczka do zbierania pieczątek z placówek biorących udział w akcji. Osoby, które jako pierwsze odwiedzą wskazane muzea i skompletują pieczątki, mogą liczyć na nagrody, takie jak kolacja z noclegiem w historycznym warszawskim hotelu, zwiedzanie najciekawszych atrakcji turystycznych stolicy, udział w wycieczce po mieście czy zestawy gadżetów promocyjnych.

Raz w miesiącu na stronie odkrywajwarszawe.pl w zakładce Klub Odkrywców Warszawy, w aktualnościach, publikowana będzie informacja o dodatkowej nagrodzie niespodziance przyznanej przez stowarzyszenie. Dostanie ją pierwsza osoba, która odnajdzie właściwą informację i prześle ją na adres office@wot.waw.pl.