Ranking turystów - które miasta na świecie najbardziej ich rozczarowały?

Bangkok, Antalya i Singapur to najbardziej rozczarowujące kierunki turystyczne na świecie według samych turystów. Na liście znalazły się najsłynniejsze stolice.

Publikacja: 13.02.2023 13:06

Bangkok otwiera listę rozczarowań turystów z całego świata

Bangkok otwiera listę rozczarowań turystów z całego świata

Foto: Bloomberg

Firma King Casino Bonus przygotowała na podstawie danych o 85 najpopularniejszych kierunkach turystycznych z Euromonitora i Mastercard's Global Destination Cities Indexu, a także ocen i recenzji z serwisu TripAdvisor, zamieszczonych tam 2022 roku zestawienie kierunków, które najbardziej rozczarowały podróżników. Analizie poddano tysiące opinii na całym świecie. Wyszukując w nich słów i wyrażeń kluczowych, takich między innymi jak „bardzo rozczarowujące” lub „nie tak miłe, jak oczekiwano”.

Czytaj więcej

Najlepsze miasta turystyczne świata w 2022 roku. Europejskie metropolie wymiatają

Listę otwiera Bangkok, który został oceniony jako miasto z 16,6-procentowym prawdopodobieństwem, że odwiedzający je poczują się zawiedzeni. Najbardziej rozczarowującą atrakcją stolicy Tajlandii okazała się słynna dzielnica Khao San Road. Dlaczego? Głównie dlatego, że to „atrakcja dla młodych, rządnych rozrywki i zabawy”.

Na drugim miejscu znalazł się turecki kurort Antalya z wynikiem rozczarowania na poziomie 16,5 procent, Jak czytamy, według internautów miasto „niczym się nie wyróżnia” i jest „pozbawione jakichkolwiek zabytków i atrakcji wartych wzmianki”.

Za Antalyą uplasował się Singapur z wynikiem 15,8 procent. Zarzucono mu, że to bardziej miejsce do pracy, a nie do zabawy i przyjemnego spędzania czasu. Większość tamtejszych atrakcji turystycznych wydaje się pozbawiona uroku. A najbardziej rozczarowujące są w nim Water Planet Aqua Park i Orchard Road.

Pierwszą piątkę uzupełniły Monachium w Niemczech (15,7 procent) i Rimini we Włoszech (14,2 procent). To pierwsze zawiodło turystów świętem piwa, czyli popularnym Oktoberfestem. Uznali je za przereklamowane.

Z kolei Rimini sprawiło na niektórych wrażenie „zaniedbanego, żyjącego w przeszłości”.

Nieco mniej rozczarowanych miały kolejne na liście miasta. Miami „nie uwodzi już podróżników, a dzielnica Mała Havana straciła swój urok i jest już tylko pułapką na turystów”.

W Mumbaju złe wrażenie zrobiła plaża Juhu, a w wypadku kosmopolitycznego i dynamicznego Londynu, okazały się "nudne" takie jego atrakcje, jak Big Ben, Pałac Buckingham i London Eye.

Czytaj więcej

Warszawa najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie. Trzaskowski: Mamy to!

W Paryżu goście mieli lepsze wyobrażenia na temat Montmartre'u ze słynną bazyliką Sacré Coeur. To, co zobaczyli, niektórych zawiodło. Tym bardziej, że „czuli się tam zagrożeni, poganiani i nękani”. „Z drugiej strony podróżnych zawsze przekonuje Wieża Eiffla, która pozostaje idealnym miejscem do zrobienia zdjęcia w Paryżu” - dodają na pocieszenie autorzy rankingu.

Listę zamyka Tokio, które sześciu na dziesięciu turystów opuszcza rozczarowanych. „Dotyczy to zwłaszcza pomnika psa Akity Hachikō, znanego z niezachwianej lojalności wobec zmarłego właściciela, który stoi przed stacją Shibuya w Tokio”.

Lista miast, które zyskały najwięcej negatywnych opinii

Bangkok - 16,6 procent

Antalya - 16,5 procent

Singapur - 15,8 procent

Monachium - 15,7 procent

Rimini - 14,2 procent

Miami - 3,9 procent

Mumbaj - 13,9 procent

Londyn - 13,8 procent

Paryż - 13,8 procent

Tokio - 13,6 procent

Nowe Trendy
Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nowe Trendy
Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów
Nowe Trendy
Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”
Nowe Trendy
Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nowe Trendy
Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli