Dominikana: Turystyka jest ważna, będzie można ją zdawać na maturze

Ministerstwa Turystyki i Edukacji Dominikany podpisały porozumienie, na mocy którego turystyka będzie przedmiotem w szkołach średnich i wyższych. W ten sposób władze chcą zachęcić młodych ludzi do związania swojej przyszłości zawodowej z sektorem.

Publikacja: 29.08.2023 15:08

Dominikana: Turystyka jest ważna, będzie można ją zdawać na maturze

Foto: Aleksander Kramarz

Minister turystyki David Collado i minister edukacji Ángel Hernández podpisali porozumienie, na mocy którego turystyka stanie się przedmiotem szkolnym na średnim i wyższym poziomie edukacji, informuje resort turystyki. W ten sposób władze kraju chcą promować sektor wśród potencjalnych pracowników. Pokazuje to, jak duże znaczenie ma turystyka dla gospodarki kraju.

Projekt został już szczegółowo rozpisany - określono jego budżet roczny, plan pracy i kadry.

- Zrozumieliśmy, że jeśli chcemy być potęgą turystyczną - na Karaibach już nią jesteśmy - musimy pokazać naszym dzieciom i młodzieży znaczenie turystyki w Dominikanie - mówi Collado.

Minister edukacji z zadowoleniem przyjmuje zawarcie porozumienia i podkreśla, że sektor bardzo dużo wnosi nie tylko do gospodarki, wzmacnia także inne obszary. - Turystyka to nie tylko zabawa i wypoczynek na plaży, to także działalność kulturalna i rozwój - mówi minister Hernández.

Czytaj więcej

Najlepsze firmy w turystyce? Klienci powiedzieli, które najchętniej polecają

W ramach umowy resort edukacji przeprowadzi procedury potrzebne do włączenia turystyki do programu nauczania i ustanowienia jej jednym z przedmiotów maturalnych. W szkołach dzieci będą się dowiadywać, jak tworzyć i rozwijać firmy, jak budować oferty i świadczyć usługi. Przeprowadzone zostaną również szkolenia dla nauczycieli w tym zakresie.

Z kolei Ministerstwo Turystyki wesprze projekt, zapewniając specjalistów i niezbędną wiedzę, ma również przygotować, a potem aktualizować treści szkoleń. Wśród branży przeprowadzona zostanie ankieta, która wskaże, jakich obszarów i zagadnień kursy powinny dotyczyć. Współpraca ma również obejmować pomoc w odbywaniu staży w różnych podmiotach zależnych i współpracujących z resortem.

Nowe Trendy
Co piąty turysta przyjechał do Polski z zagranicy. Najwięcej z Niemiec
Nowe Trendy
Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem
Nowe Trendy
Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów
Nowe Trendy
Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”
Nowe Trendy
Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny