W budżecie państwa na przyszły rok Hiszpania zapisała 770 milionów euro na projekty utrzymane w duchu zrównoważonego rozwoju. Taką deklarację złożyła minister turystyki Reyes Maroto w czasie wizyty w Rzymie - podaje hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur. Serwis zaznacza, że to o 18,5 procent więcej niż wyniosły inwestycje w tym roku.

Maroto poleciała do Włoch, by wziąć udział w otwarciu Centrum Promocji Szlaku Santiago. To z Włoch przyjeżdża do Hiszpanii najwięcej pielgrzymów.

Czytaj więcej

Hiszpańska turystyka odrabia straty. Druga połowa lata ze 113 procentami wzrostu

- W tym tygodniu musimy przedstawić budżet - mówiła. - Turystyka będzie jednym z najważniejszych sektorów, w które będziemy inwestować i to nie tylko dlatego, że ma duży udział w PKB, ale też dlatego, że musimy poprawić jej model, kładąc największy nacisk na jakość - tłumaczyła.

Rząd zamierza wyłożyć spore pieniądze na cyfryzację sektora, ale też na zrównoważony rozwój, bo turyści coraz większą wagę przywiązują do ochrony środowiska. - Turystyka będzie nie tylko motorem napędowym odbudowy po kryzysie wywołanym pandemią, ale też jednym z największych beneficjentów funduszy europejskich - zapewniła Maroto.

Minister dodała, że rząd chce przeznaczyć 3,4 miliona euro ze środków unijnych na poprawę jakości usług turystycznych.