Premier Egiptu Mostafa Madbouly w czasie wizytacji Wielkiego Muzeum Egipskiego podkreślał, że rząd chce jak najszybciej otworzyć placówkę dla zwiedzających - pisze gazeta „Daily News Egypt” w swoim elektronicznym wydaniu.

W muzeum będą prezentowane pamiątki cywilizacji egipskiej, które do tej pory nie były wystawiane. Znajdzie się tam również Muzeum Łodzi Cheopsa - obiekt będzie podzielony na różne sekcje, które mają przedstawiać poszczególne etapy rozwoju cywilizacji egipskiej. Jedna z nich będzie poświęcona odkryciu słonecznych łodzi faraona.

Czytaj więcej

Zapowiada się wielkie otwarcie Wielkiego Muzeum Egipskiego

Muzeum ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu i zapewniać zwiedzającym wyjątkowe wrażenia w czasie "odkrywania przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Egiptu". Wokół niego powstaną też restauracje i butiki.

Minister turystyki Khaled El-Enany przedstawił plany rozwoju muzeum i jego promowania. obiekt ma być reklamowany w mediach społecznościowych, by przekaz dotarł do odbiorców na całym świecie. Kampanie będzie prowadzić także samo muzeum.

Kierownictwo GEM rozpoczęło starania o uzyskanie certyfikatu Egipskiej Zielonej Piramidy, systemu oceny budynków pod względem spełniania norm środowiskowych.