EasyJet holidays rozpoczął sprzedaż lata 2023 roku już w listopadzie 2021 roku. Co kilka miesięcy biuro informowało, że wraz z rosnącym zainteresowaniem dokłada następne kierunki i hotele. W programie znalazło się ich ponad 50 i ponad 900 obiektów, ale biuro stale poszerza ofertę. Jak podkreśla firma, klient znajdzie w niej zarówno wypoczynek z all inclusive w hotelu przy plaży, jak i romantyczny wypad do miasta.

Tegoroczny sezon letni zaczął się w firmie już w weekend 11-12 marca - pierwsi klienci polecieli na Rodos, gdzie zostali powitani przez partnerów touroperatora upominkami. W ten weekend ruszają rejsy na kolejną wyspę – Santoryn. Jak podkreśla firma w informacji prasowej, dołożenie wcześniejszych terminów wylotu pozwala klientom lepiej zaplanować wyjazd i skorzystać z niższych cen.

Czytaj więcej

Słynna Zatoka Wraku zamknięta dla turystów. Miejsce piękne, ale niebezpieczne

- Grecja to jeden z ulubionych kierunków naszych klientów, dlatego wydłużamy sezon letni i jako pierwszy duży organizator otwieramy sezon lato 2023 – mówi dyrektor ds. obsługi klienta i operacji w easyJet Holidays Matt Callaghan, cytowany w komunikacie. - Zrównoważony rozwój jest dla nas niezwykle ważny, a poszerzenie lata będzie mieć pozytywny wpływ na lokalny biznes i naszych partnerów.

EasyJet rozpoczął też loty do Stambułu, który jest kolejnym kierunkiem w ofercie touroperatora.

Tak wczesne wyloty czarterów na greckie wyspy to ewenement. Zwykle biura podróży rozpoczynają bowiem sezon letni od terminów kwietniowych, powiązanych ze światami wielkanocnymi.