Polska wygrała turystyczny ranking. Pokonała Turcję, Bali i Chorwację

W głosowaniu zorganizowanym przez popularny w Stanach Zjednoczonych portal USA Today Polska zajęła pierwsze miejsce w rankingu na "najlepsze kierunki do tanich podróży".

Publikacja: 20.05.2023 14:43

Ranking przeznaczony był głównie dla amerykańskich czytelników

Ranking przeznaczony był głównie dla amerykańskich czytelników

Foto: USA Today

Czytelnicy USA Today głosowali przez internet. Mieli do wyboru dwadzieścia destynacji, które organizatorzy i eksperci wskazali im ze względu na niski koszt dzienny pobytu - nie przekraczający 100 dolarów. "Będziesz musiał wymyślić, jak się tam dostać z ograniczonym budżetem, ale możesz spać spokojnie, wiedząc, że twój portfel odetchnie po przyjeździe" - napisali.

Głosowanie trwało cztery tygodnie, zakończyło się 8 maja, a jego wyniki ogłoszono 19 maja. Polska zajęła pierwsze miejsce, za nią znalazły się Sycylia i Meksyk.

"Polska to przystępne cenowo miejsce oferujące ogromną liczbę rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Odwiedzający mogą rozkoszować się naturalnym pięknem kraju lub odwiedzić niektóre z jego niezwykłych muzeów. Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, to ważne miejsce historyczne, a wizyta w nim jest podniosłym i ważnym przeżyciem - to miejsce znajduje się na szczycie listy miejsc do zobaczenia wielu odwiedzających. Dodatkowo Krzywy Las [w Zachodniopomorskim] to cud natury, a Kopalnia Soli Wieliczka to intrygująca atrakcja" - napisali organizatorzy.

Wszystkie dziesięć miejsc rankingu "Best International Destination on a Budget (2023)" to:

1. Polska

2. Sycylia

3. Meksyk

4. Kostaryka

5. Chorwacja

6. Bali

7. Tajlandia

8. Peru

9. Filipiny

10. Turcja

- Goście zagraniczni przyjeżdżający do naszego kraju doceniają nie tylko niezwykłe dziedzictwo, historię, zachwycającą naturę czy polską gościnność, ale także wysoką jakość usług turystycznych w przystępnych cenach - skomentował cytowany w komunikacie Polskiej Organizacji Turystycznej wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

- Po tym jak Polskę na początku roku na pierwszym miejscu swojego rankingu umieścili dziennikarze CNN Travel, Polska kolejny raz otwiera ważny międzynarodowy ranking - dodaje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke. - W zeszłym roku do naszego kraju przyjechało o 6 procent więcej Amerykanów niż w rekordowym 2019 roku. Niemały udział w tym sukcesie miała działalność Polonii i organizacji polonijnych, których przedstawiciele są naturalnymi ambasadorami naszej ojczyzny. Wierzę, że wyróżnienia w popularnych rankingach wpłyną na wzrost zainteresowania naszym krajem i wzrost liczby turystów przyjeżdżających do Polski.

Popularne Trendy
Grecja ma nową minister turystyki. Kraj czekają kolejne wybory
Popularne Trendy
Sztuczna inteligencja daje przewagę. Ale niewiele firm turystycznych z niej korzysta
Popularne Trendy
Coraz więcej turystów odwiedza Grecję. Rosjan zastępują Amerykanie
Popularne Trendy
Austria: Narciarze wrócili na stoki. Najliczniej Niemcy, a najszybciej ci z Chin
Popularne Trendy
Gut-Mostowy: Nowy bon turystyczny? Rząd szykuje rozwiązanie promujące turystykę