Wakacje dla milionera – dokąd w tym roku wyjadą nabogatsi?

Stany Zjednoczone, Włochy, Francja i Hiszpania są na liście najpopularniejszych kierunków wakacyjnych bogatych podróżnych, poszukujących luksusowego wypoczynku.

Publikacja: 22.06.2023 08:40

Przyszłość segmentu podróży luksusowych maluje się w optymistycznych barwach

Przyszłość segmentu podróży luksusowych maluje się w optymistycznych barwach

Foto: Filip Frydrykiewicz

Virtuoso, sieć ponad 20 tysięcy agentów turystycznych specjalizujących się w wyjazdach z najwyższej półki, przeanalizowała swoje dane sprzedażowe, by wyłonić najpopularniejsze w tym roku kierunki turystyczne na wakacje. Mowa o rezerwacjach na łączną kwotę 63,6 miliarda dolarów – podaje portal branży turystycznej Travel Pulse. Virtuoso skupia agentów z różnych krajów, i choć firma ma rodowód amerykański, należą do niej również doradcy z Europy. Wśród nich na razie nie ma polskich biur, są natomiast na Litwie i w Niemczech.

Czytaj więcej

Badanie. Polacy jadą na wakacje – dokąd, za ile, sami czy z biurem podróży?

Z analizy firmy wynika, że w tym roku jej klienci za cel swoich wojaży najczęściej wybierają Stany Zjednoczone. Kolejne miejsca zajmują trzy kraje europejskie – Włochy, Francja i Hiszpania, a pierwszą piątkę zamyka Kanada. Miejsca od szóstego do dziesiątego należą z kolei do Wielkiej Brytanii, Grecji, Irlandii, Szwajcarii i Portugalii.

Virtuoso zauważa, że w tym roku więcej osób decyduje się na podróż za granicę, a w porównaniu z zeszłym rokiem widać spadek o 12 procent zainteresowania wypoczynkiem w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, wiele osób decyduje się na wyprawy z dala od utartych ścieżek, tu jak podaje portal przykładem może być Biarritz we Francji, miejscowość nad Oceanem Atlantyckim, która jest mekką surferów. Inne mniej znane, a zyskujące na popularności miejsca to winiarski region Rioja w Hiszpanii, dzikie wybrzeże Atlantyku w Irlandii, czy niewielka Elounda na Krecie.

W statystykach wybija się również Londyn, w którym latem odbywa się sporo interesujących wydarzeń, jak Wimbledon (13-16 lipca), BBC Proms (19 lipca – 9 września) czy Fashion Week (15-19 września).

Czytaj więcej

Turyści uważają, że w Barcelonie jest za dużo… turystów

Firma ujawnia, że obecnie liczba rezerwacji przekracza o 91 procent wartości z 2019 roku i jest ich o 62 procent więcej niż rok temu.

Zamówień na pobyty w hotelach partnerskich Virtuoso przybyło o 193 procent w porównaniu z 2019 rokiem i o 77 procent w zestawieniu do 2022 roku. Średnia dzienna stawka hotelowa na lato wynosi tam prawie 1700 dolarów, co oznacza wzrost wobec 2019 roku o 69 procent.

W segmencie rejsów wycieczkowych zmiana na plus wynosi 55 procent w porównaniu z okresem przed pandemią.

Przyszłość segmentu podróży luksusowych maluje się w optymistycznych barwach. Jak wynika z ostatniego badania przeprowadzonego przez Credit Suisse, rynek najbogatszych turystów ma wzrosnąć w kolejnych pięciu latach o 34 procent, co oznacza, że będzie ich już 62 miliony.

Popularne Trendy
Turystyczni blogerzy stają w szranki. „Odkrywamy niezwykłe polskie miejsca”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Popularne Trendy
Idealne wakacje Polaka? Plaża, all inclusive i animacje dla dzieci
Popularne Trendy
Polska zaprasza na rowery, kajaki i wędrówki. Nowa promocja w Niderlandach
Popularne Trendy
Hiszpania ma problem z pensjami w turystyce. Kobiety zostają w tyle
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Popularne Trendy
Anna Ptak nową prezeską turystyki dziecięcej w Polskiej Izbie Turystyki