Nowości LOT-u to rejsy do Los Angeles, Newark, Astany, Podgoricy, Puli, Stuttgartu i na lotnisko Kijów Żuliany (do tego portu linia rozpoczęła loty już w lutym). Wizz Air natomiast dodaje do swojej siatki loty do Billund, Santander, Bratysławy, Lionu i do portu Lamezia Terme.

Letni sezon przyniesie też więcej rejsów na już istniejących trasach. Cztery połączenia uruchomi Wizz Air, a po jednym – Ryanair i LOT. Irlandzki przewoźnik rozpocznie rejsy na trasie do Szczecina; Wizz Air zainauguruje loty do Bukaresztu, Nicei, Wilna i na lotnisko Kijów Żuliany; LOT natomiast zastąpił linię Sprint Air na trasie z Warszawy do Zielonej Góry.

– W nowym sezonie zaproponujemy w sumie 117 regularnych tras, ale ta liczba nie musi być ostateczna. Przewoźnicy przygotowują już kolejne połączenia – mówi cytowany w komunikacie lotniska Cezary Pytlos, p.o. rzecznik prasowy portu.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2016 r. odprawił 12,8 mln pasażerów. Obsługuje 43 procent ruchu lotniczego w kraju. W tym roku zgodnie z prognozami liczba odprawionych pasażerów wzrośnie do 14 mln ludzi.