Bogactwo i różnorodność greckich mórz, niekończące się kilometry greckiego wybrzeża , tysiące greckich wysp, chronione obszary morskie o powierzchni tysięcy kilometrów kwadratowych, łagodny klimat, wysoki procent nasłonecznienia oraz ciekawy i zróżnicowany krajobraz sprawiają, że Grecja to idealne miejsce do rozwoju turystyki morskiej.

""

http://www.visitgreece.gr/

turystyka.rp.pl

Grecja, jej morza i wyspy, są idealnym miejscem do ucieczki w nieskończony błękit.

Prywatną jednostką wycieczkową, statkiem motorowym, pontonem, a nawet łodzią – wybór mamy nieograniczony – można dotrzeć do licznych bezludnych plaż, do których nie prowadzi żadna droga lądowa.

Rejs statkiem ma swój niepowtarzalny urok, który wiąże się z pierwotną potrzebą człowieka, aby stać się integralną częścią natury.

W Grecji turystyka morska rozpoczęła się w latach 60. i od tego czasu rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Statki wycieczkowe pod grecką banderą, na których są organizowane krótkie lub dłuższe rejsy do greckich portów i portów innych krajów wschodniej części Morza Śródziemnego, mają ponad 160 000 jednostek GRT i łącznie mogą pomieścić ponad 10 000 pasażerów. Greckie porty odwiedzają również  statki wycieczkowe pod obcymi banderami, które rocznie przywożą do kraju ponad 500 000 pasażerów.

""

http://www.visitgreece.gr/

turystyka.rp.pl

Na miejscu znajdziemy dziesiątki firm, które wynajmują łodzie do rejsów rekreacyjnych. Znane ze swojego profesjonalizmu i dużego doświadczenia, są gwarancją bezpiecznych, przystępnych cenowo i niezapomnianych wakacji dla grup lub rodzin, które zdecydują się na to jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Liczne zalety greckich mórz i wybrzeży sprawiły, że podróże statkiem stały się bardzo popularnym zajęciem zarówno wśród Greków, jak i zagranicznych turystów.

""

http://www.visitgreece.gr/

turystyka.rp.pl

Wycieczka po spokojnych wodach Grecji, na własną rękę lub wynajętym jachtem, daje możliwość pływania wśród niezwykle pięknych wysp, zakotwiczenia w naturalnie chronionych zatokach o rzadkiej urodzie, odwiedzenia niedostępnych plaż i bezpiecznego pływania w przejrzystych wodach.

Greckie morza są uważane za wyjątkowo  bezpieczne, ze względu na niewielkie odległości między wybrzeżami, a warunki związane z siłą wiatru, temperaturą otoczenia i morza są równie korzystne.

""

http://www.visitgreece.gr/

turystyka.rp.pl

Przybycie własnym statkiem (zagraniczna flaga)

Przed przybyciem do Grecji własną jednostką należy uzyskać informacje o podstawowych przepisach dotyczących wejścia i wyjścia z portu, a także wymaganych formalnościach.

Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj http://visitgreece.gr/en/sea/yachting/formalities

Procedura wynajęcia jachtu

Żeby wyczarterować jacht, warto wcześniej ustalić:

– jakim typem jachtu jesteś zainteresowany;

– czy chcesz mieć załogę na jachcie, czy nie;

– ile osób będzie zakwaterowanych na jachcie;

– na ile dni przewidujesz podróż, z dokładnymi datami początku i końca rejsu;

– w którym porcie zamierzasz rozpocząć rejs.

""

http://www.visitgreece.gr/

turystyka.rp.pl

Aby uzyskać informacje dotyczące procedur wynajęcia jachtów w Grecji, kliknij jeden z poniższych linków:

Koszt  http://visitgreece.gr/en/sea/yachting/costs

Umowa czarterowa http://visitgreece.gr/en/sea/yachting/agreement

Anulowanie http://visitgreece.gr/en/sea/yachting/cancellations

Ubezpieczenie  http://visitgreece.gr/en/sea/yachting/insurance

http://www.visitgreece.gr/

Materiał powstał we współpracy z „GRECKĄ NARODOWĄ ORGANIZACJĄ TURYSTYCZNĄ W POLSCE”