Warszawska Organizacja Turystyczna zaprasza szkoły na lekcje online

WOT i zrzeszone w niej placówki kulturalne i edukacyjne w ramach projektu „Turystyczna szkoła”, który pilotuje Polska Organizacja Turystyczna, przygotowały lekcje online dla szkół.

Publikacja: 24.11.2020 20:53

Warszawska Organizacja Turystyczna zaprasza szkoły na lekcje online

Foto: Fot. materiały prasowe

Sztuka nowoczesna, Fryderyk Chopin i jego twórczość, powstanie warszawskie, życie w czasach PRL-u to tylko niektóre tematy lekcji online, które przygotowały warszawskie muzea, galerie i placówki edukacyjne zrzeszone w Warszawskiej Organizacji Turystycznej w ramach projektu „Turystyczna szkoła”, pilotowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Jak wyjaśnia WOT w komunikacie, impulsem do stworzenia takiej oferty były obostrzenia wprowadzane przez rząd, w tym zmiana sposobu funkcjonowania szkół i placówek kulturalnych.

Z badań prowadzonych od marca do czerwca przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wynika, że z oferty edukacyjnej online skorzystało 54 procent stołecznych placówek edukacyjnych, zaś 46 procent nie skorzystało, bo o niej nie wiedziało. 67 procent ankietowanych szkół, które już wypróbowały lekcje online, planuje zapisać się na takie zajęcia również w pierwszym semestrze następnego roku szkolnego. Propozycje lekcji online WOT prezentuje tutaj: https://odkrywajwarszawe.pl/turystyczna-szkola.

„Oferta obejmuje zarówno lekcje online, jak również warsztaty, pokazy i prezentacje dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych i średnich. To doskonały sposób na wzbogacenie zajęć szkolnych lub nauczania domowego w warunkach pandemii” – zachęca WOT.

ZOBACZ TEŻ: WOT: Turystyka przyjazdowa została bez pomocy

Organizacja przygotowała również programy wycieczek szkolnych pod hasłami: „Warszawa – po sportowe emocje”, „Warszawa Fryderyka Chopina”, „Warszawa – wspaniała zabawa”, „Warszawa – ze sztuką na ty”, „Warszawa po królewsku” i „Warszawa jedyna i niepowtarzalna”. Ze szczegółami można się zapoznać tutaj: https://wot.waw.pl/turystyczna-szkola.

„Staraliśmy się w opracowanych przez nas programach oprócz popularnych miejsc i atrakcji pokazać te, które nie są jeszcze powszechnie znane, a które mogą być inspiracją do efektywnego nauczania dla nauczycieli i młodzieży szkolnej. W scenariuszach zaprezentowaliśmy aspekt kulturowy i historyczny naszego miasta” – wyjaśnia WOT.

Celem projektu POT i Ministerstwa Edukacji Narodowej „Turystyczna szkoła” (obecnie zawieszonego z powodu pandemii) jest kreowanie mody na podróże po Polsce wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Na stronie www.turystycznaszkola.gov.pl powstanie baza scenariuszy wycieczek szkolnych i materiałów dydaktycznych, które mają zachęcać pedagogów do organizacji wyjazdów z grupami szkolnymi w ciekawe zakątki Polski.

CZYTAJ WIĘCEJ: POT inspiruje uczniów do podróżowania

Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty
Tendencje
Minister: Grecka turystyka musi poprawić cztery elementy, żeby się rozwijać