Rekordowy maj na Lotnisku Chopina

materiały prasowe

Warszawskie Lotnisko Chopina w maju odprawiło 1,5 miliona pasażerów. To o 15,1 procent więcej niż rok wcześniej. Jeśli chodzi o maj, to była to rekordowa liczba

„Na ostatnie bardzo dobre wyniki znaczący wpływ ma stale rosnąca liczby pasażerów warszawskiego portu uczestniczących w ruchu międzynarodowym” – czytamy w komunikacie portu.

W ciągu pięciu pierwszych miesięcy tego roku przez lotnisko przewinęło się 5,6 mln podróżnych, więcej o 20,5 procent niż w takim samym okresie roku ubiegłego. W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało 663,5 tys. pasażerów.

Lotnisko przypomina, że od maja można podróżować bezpośrednio do Singapuru. „Połączenie realizowane przez LOT otwiera dla Lotniska Chopina nowe możliwości – to brama do Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Nowej Zelandii” – pisze port w komunikacie.

Także w ubiegłym miesiącu uruchomione zostały połączenia LOT-u z Norymbergą i Kownem.

– Lotnisko Chopina ani na chwilę nie zwalnia tempa rozwoju – zapewnia cytowany w komunikacie dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski. – Nasz port konsekwentnie umacnia się na pozycji lidera w regionie. W okresie styczeń-maj odprawionych zostało około 6,3 miliona podróżnych, czyli o prawie 15 procent więcej niż w roku 2017, a udział pasażerów tranzytowych zbliża się do 30 procent. Potwierdza to dynamicznie rosnący potencjał przesiadkowy regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Zarządzający portem podkreślają, że ostatnie wyniki Lotniska Chopina wskazują, że dla stołecznego portu rekordowe będą także miesiące wakacyjne. Tym bardziej, że w lecie do wyboru będzie 78 tras czarterowych, z czego 10 nowych. Nowe kierunki to Konstanca w Rumunii, Dżerba i Monastyr w Tunezji, Gazipasa w Turcji, Limnos w Grecji, Ochryda w Macedonii, Piza we Włoszech, Reus i Sewilla-San Pablo w Hiszpanii, a także Tulon-Hyeres we Francji.

W maju, w ruchu czarterowym, najwięcej pasażerów pojechało do Grecji, Turcji, Hiszpanii, Egiptu i na Cypr, a wzrost rok do roku wyniósł 40 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rumunia zyskuje w oczach europejskich turystów

O 10,9 procent wzrosła rok do roku liczba turystów zagranicznych, którzy między styczniem a ...

Utrzymanie monopolu PKP szkodzi pasażerom

Mimo miliardów złotych wydanych na inwestycje kolejowe wzrost liczby podróżnych może w 2020 r. ...

Rainbow – wysyp nowości na przyszłe lato

Lefkada i Tassos w Grecji, Krk w Chorwacji, Macedonia, zachodnia Sardynia i więcej plaż ...

Korridy na Balearach bez przelewu byczej krwi

Rząd Balearów zmienił przepisy dotyczące organizacji walk z bykami. Jedynym rekwizytem torreadora będzie peleryna, ...

12 zabitych w wyniku upadku drzewa na Maderze

12 osób zginęło, a 52 zostały ranne we wtorek na Maderze, gdy drzewo upadło ...

IGHP: Hotele się zamykają, wylała się fala zwolnień

Oczekujemy od rządu zdecydowanych działań ratujących przedsiębiorstwa hotelarskie przed bankructwem, setki tysięcy pracowników przed ...