Rekordowy maj na Lotnisku Chopina

materiały prasowe

Warszawskie Lotnisko Chopina w maju odprawiło 1,5 miliona pasażerów. To o 15,1 procent więcej niż rok wcześniej. Jeśli chodzi o maj, to była to rekordowa liczba

„Na ostatnie bardzo dobre wyniki znaczący wpływ ma stale rosnąca liczby pasażerów warszawskiego portu uczestniczących w ruchu międzynarodowym” – czytamy w komunikacie portu.

W ciągu pięciu pierwszych miesięcy tego roku przez lotnisko przewinęło się 5,6 mln podróżnych, więcej o 20,5 procent niż w takim samym okresie roku ubiegłego. W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało 663,5 tys. pasażerów.

Lotnisko przypomina, że od maja można podróżować bezpośrednio do Singapuru. „Połączenie realizowane przez LOT otwiera dla Lotniska Chopina nowe możliwości – to brama do Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Nowej Zelandii” – pisze port w komunikacie.

Także w ubiegłym miesiącu uruchomione zostały połączenia LOT-u z Norymbergą i Kownem.

– Lotnisko Chopina ani na chwilę nie zwalnia tempa rozwoju – zapewnia cytowany w komunikacie dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski. – Nasz port konsekwentnie umacnia się na pozycji lidera w regionie. W okresie styczeń-maj odprawionych zostało około 6,3 miliona podróżnych, czyli o prawie 15 procent więcej niż w roku 2017, a udział pasażerów tranzytowych zbliża się do 30 procent. Potwierdza to dynamicznie rosnący potencjał przesiadkowy regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Zarządzający portem podkreślają, że ostatnie wyniki Lotniska Chopina wskazują, że dla stołecznego portu rekordowe będą także miesiące wakacyjne. Tym bardziej, że w lecie do wyboru będzie 78 tras czarterowych, z czego 10 nowych. Nowe kierunki to Konstanca w Rumunii, Dżerba i Monastyr w Tunezji, Gazipasa w Turcji, Limnos w Grecji, Ochryda w Macedonii, Piza we Włoszech, Reus i Sewilla-San Pablo w Hiszpanii, a także Tulon-Hyeres we Francji.

W maju, w ruchu czarterowym, najwięcej pasażerów pojechało do Grecji, Turcji, Hiszpanii, Egiptu i na Cypr, a wzrost rok do roku wyniósł 40 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kalendarz korzystny na majówkę

Kreta, Zakintos, Rodos, Majorka, Riwiera Turecka – tam najczęściej będzie można spotkać polskich turystów ...

Hotelarze z Kanarów chcą mieć swoją linię lotniczą

Po upadku Thomasa Cooka hotelarze z Wysp Kanaryjskich zaczęli pracować nad stworzeniem własnej linii ...

Żołnierze NATO poznają Mazury jako turyści

Zwiedzili już Wilczy Szaniec w Gierłoży i Twierdzę Boyen w Giżycku. Podziwiają mazurskie lasy ...

„Kup pan wycieczkę”, czyli naciągacze na Gran Canarii

Zamiast nagrody wygranej na loterii niekończąca się wycieczka zakupowa po wyspie – Europejskie Centrum ...

Ruszają największe targi turystyczne świata

Rozpoczynające się dzisiaj targi ITB w Berlinie zgromadziły 10 tysięcy wystawców ze 187 krajów. ...

Wrocław ugości brytyjskie biura podróży

W tym roku konferencja brytyjskiej organizacji branżowej Aito odbędzie się we Wrocławiu. Dla miasta ...