Wizz Air wychodzi z Poznania, ale umacnia się w Gdańsku

Materiały prasowe.

Węgierski przewoźnik ogłosił dzisiaj, że w ramach optymalizacji działalności zamknie bazę w Poznaniu, a jednego z dwóch airbusów A320 przesunie do gdańskiej floty. Otworzy też kilka nowych połączeń

30 marca przyszłego roku Wizz Air wycofa się z utrzymywania bazy w Poznaniu. Będzie jednak nadal realizować tam loty na kilku trasach, w tym do: Paryża Beauvais, Londynu Luton, Eindhoven, Doncaster-Sheffield i Torp-Sandefjord. Wszyscy pracownicy poznańskiej bazy – zapewnia firma w komunikacie – będą mieli zatrudnienie w innych miejscach w których działa przewoźnik.

Jednego airbusa A320 Wizz Air przesunie do floty gdańskiej już jako siódmy. To umożliwi rozbudowanie siatki połączeń o cztery nowe trasy, łączące Gdańsk z Charkowem od 28 października i z Oslo, Bremą i Kutaisi od kwietnia. Poza tym wzrośnie częstotliwość tygodniowa lotów do Aberdeen, Lwowa, Göteborga i Kijowa. Jak oblicza przewoźnik, da to co najmniej 30 nowych miejsc pracy w gdańskiej bazie.

Z kolei w Warszawie linia lotnicza zamierza wymienić do kwietnia 2019 roku wszystkie A320 na większe A321. Osiem maszyn z 230 miejscami na pokładzie zwiększy liczbę foteli o 11 procent.

Poza tym – ogłosili Węgrzy – samoloty, które zostały umieszczone w Katowicach i Warszawie w szczycie sezonu letniego 2018, powrócą do swoich baz w sezonie letnim 2019. W 2019 roku Wizz Air będzie miał 10,5 mln miejsc na trasach z ośmiu lotnisk w Polsce, czyli o 2,5 procent więcej niż w tym roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipt – prezydent Sisi zaprzysiężony na drugą kadencję

Zwycięzca marcowych wyborów prezydenckich w Egipcie, Abdel Fatah al-Sisi, został dzisiaj zaprzysiężony na drugą ...

Neckermann zwalnia dyscyplinarnie

Dorota Ostalska i Krzysztof Majda, którzy założyli własne biuro podróży, kiedy jeszcze formalnie byli ...

Karolina Warzybok prezesem Ecco Holiday

Dotychczasowa wiceprezes, Karolina Warzybok, przejęła funkcję prezesa biura podróży Ecco Holiday. Prezes Grzegorz Płókarz ...

Szef koncernu TUI z wizytą u agentów

– Chcemy i będziemy dalej wspólnie się rozwijać – zapewniał prezes Grupy TUI Fritz ...

W biurach podróży dobra passa Bułgarii

Od trzech tygodni Burgas jest najlepiej sprzedającym się kierunkiem w biurach podróży, a w ...

Miliarderzy wypoczywają w Egipcie

Egipt znalazł się na pierwszym miejscu wśród kierunków, w których w tym roku wakacje ...