USA nie zakażą laptopów w samolotach

AFP

Amerykańskie władze wycofały się z planów zakazania wnoszenia laptopów na pokłady samolotów lecących do Stanów Zjednoczonych

W marcu tego roku rząd USA zaostrzył środki bezpieczeństwa podczas lotów z 10 krajów Bilskiego Wschodu i Afryki Północnej. Amerykanie zakazali wnoszenia na pokłady samolotów większych urządzeń elektronicznych, w tym laptopów i tabletów. Sekretarz Bezpieczeństwa Krajowego John Kelly sugerował rozszerzenie tego zakazu na inne rejony świata, w tym Europę. Wywołało to sprzeciw linii lotniczych i Brukseli.

Ostatecznie Kelly wycofał się z tego planu. Zamiast tego wprowadził szereg innych, drobniejszych obostrzeń. – Terroryści chcą dokonać ataków na samoloty, by wywołać strach, uderzyć w gospodarkę i zakłócić nasze życie. Samolot jako cel ataku jest klejnotem koronnym w ich świecie – powiedział Kelly podczas konferencji na temat bezpieczeństwa, która odbyła się w Waszyngtonie.

Wśród dodatkowych środków bezpieczeństwa jakie wprowadzają Amerykanie, są między innymi: dodatkowe weryfikacja pasażerów, dokładniejsza prześwietlanie bagażu i wykorzystywanie na większa skalę psów szkolonych w wykrywaniu ładunków wybuchowych. Dodatkowe środki bezpieczeństwa mają dotyczyć 180 lotnisk w ponad 100 krajach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Od stycznia nowy system klasyfikacji hoteli

Kontrolerzy będą oceniać hotele na podstawie 250 kryteriów. Nowy system ma być prostszy i ...

Traveldata: Słaby złoty osłabia biura podróży

Po kilku tygodniach, kiedy to Grecja przewodziła kierunkom, które podrożały najbardziej, licząc rok do ...

Kraków notuje 13 procent wzrostu w lipcu

W lipcu z krakowskiego lotniska skorzystało 625 tysięcy pasażerów, o 13 procent więcej niż ...

Niemiecki Small Planet przetrwa?

Zeitfracht, firma logistyczna z Berlina, jest zainteresowana przejęciem załóg i samolotów niewypłacalnej niemieckiej spółki ...

Trójmiasto – te atrakcje musisz zobaczyć!

Działające jak jeden organizm 3 nadmorskie miasta oferują wspólnie całą masę atrakcji i stanowią ...

Kerala: Przyjedź, odpocznij i wylecz się sam

Plaże, rejsy houseboatami, czyli domami na łodziach, oraz leczenie w szpitalach i ośrodkach ajurwedy ...