Do Wizz Aira z większym bagażem podręcznym

Filip Frydrykiewicz

Pasażerowie podróżujący samolotami węgierskiego przewoźnika mogą zabrać na pokład jeden bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 centymetrów i maksymalnej wadze 10 kilogramów

„Ten rodzaj bagażu będzie zawarty w cenie biletu. Pasażerowie będą także mogli wnieść na pokład towary zakupione w strefie bezcłowej lotniska po kontroli bezpieczeństwa” – poinformował w komunikacie Wizz Air. Nowe zasady obowiązują od poniedziałku.

Wcześniej można było zabrać mały bagaż podręczny o wymiarach: 42x32x25 cm – bezpłatnie, duży bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm – płatny, bagaż rejestrowany o wymiarach 149x119x171 cm – płatny i jeszcze większy (do 32 kg) wraz z przedmiotem osobistym (40x30x18 cm), jeśli się wykupiło pierwszeństwo wejścia na pokład.

Od poniedziałku nowe zasady wprowadzają oprócz jednej sztuki bagażu podręcznego, także możliwość zabrania do sześciu bagaży ważących każdy mniej niż 32 kilogramy za opłatą, a małą torbę o wymiarach: 40x30x18 cm, kiedy wykupi się usługę Wizz Priority (bagaż musi zmieścić się pod siedzeniem). „Usługa ta gwarantuje pasażerowi, że jego bezpłatny bagaż podręczny (55x40x23 cm) będzie umieszczony w kabinie samolotu. Wizz Priority pozwala na uniknięcie kolejek w czasie boardingu i zapewnia pierwszeństwo wejścia na pokład” – czytamy.

„Z powodu ograniczonego miejsca na pokładzie nie możemy zagwarantować transportu bagażu podręcznego w kabinie. W przypadku zbyt dużej ilości bagażu nadmiarowe sztuki mogą być umieszczone w luku bagażowym. W takim przypadku zalecamy wyjęcie z bagażu wszelkich wartościowych rzeczy” – zastrzega przewoźnik.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

20 pracowników na spotkaniu z prezesem LOT-u

Przywódcy protestu w Locie nie przyszli na spotkanie z zarządem, na które rano wszystkich ...

Tureckie hotele prawie wyprzedane

Obłożenie hoteli w Turcji w lipcu i sierpniu sięgnęło prawie 100 procent. Hotelarze zorientowali ...

Cook: Jedne duże targi lepsze niż kilka małych

2,6 tysiąca agentów i 500 wystawców wzięło udział w targach zorganizowanych przez Thomasa Cooka ...

Rainbow: Kolejny rekord w sprzedaży lata

88 tysięcy klientów zarezerwowało już wakacje w biurze podróży Rainbow. To o 37 procent ...

Wielkie Jeziora do remontu

Rusza program unowocześnienia szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Będzie kosztować 181,5 miliona złotych Zarząd województwa ...

Grupa Mouzenidis: Rozwijamy się, kolejny rok zapowiada się lepiej niż poprzedni

350 milionów euro wyniósł w 2018 roku przychód Grupy Mouzenidis. Na kwotę złożyły się ...