Do Wizz Aira z większym bagażem podręcznym

Filip Frydrykiewicz

Pasażerowie podróżujący samolotami węgierskiego przewoźnika mogą zabrać na pokład jeden bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 centymetrów i maksymalnej wadze 10 kilogramów

„Ten rodzaj bagażu będzie zawarty w cenie biletu. Pasażerowie będą także mogli wnieść na pokład towary zakupione w strefie bezcłowej lotniska po kontroli bezpieczeństwa” – poinformował w komunikacie Wizz Air. Nowe zasady obowiązują od poniedziałku.

Wcześniej można było zabrać mały bagaż podręczny o wymiarach: 42x32x25 cm – bezpłatnie, duży bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm – płatny, bagaż rejestrowany o wymiarach 149x119x171 cm – płatny i jeszcze większy (do 32 kg) wraz z przedmiotem osobistym (40x30x18 cm), jeśli się wykupiło pierwszeństwo wejścia na pokład.

Od poniedziałku nowe zasady wprowadzają oprócz jednej sztuki bagażu podręcznego, także możliwość zabrania do sześciu bagaży ważących każdy mniej niż 32 kilogramy za opłatą, a małą torbę o wymiarach: 40x30x18 cm, kiedy wykupi się usługę Wizz Priority (bagaż musi zmieścić się pod siedzeniem). „Usługa ta gwarantuje pasażerowi, że jego bezpłatny bagaż podręczny (55x40x23 cm) będzie umieszczony w kabinie samolotu. Wizz Priority pozwala na uniknięcie kolejek w czasie boardingu i zapewnia pierwszeństwo wejścia na pokład” – czytamy.

„Z powodu ograniczonego miejsca na pokładzie nie możemy zagwarantować transportu bagażu podręcznego w kabinie. W przypadku zbyt dużej ilości bagażu nadmiarowe sztuki mogą być umieszczone w luku bagażowym. W takim przypadku zalecamy wyjęcie z bagażu wszelkich wartościowych rzeczy” – zastrzega przewoźnik.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Andryszak: TUI ma być dla młodych

Kto szkodzi tureckiej turystyce? Kiedy Niemcy pojadą na wakacje do Albanii? Czy TUI kupi ...

Fałszywy alarm pożarowy na Heathrow

Lotnisko Heathrow i duży londyński dworzec kolejowy Euston zostały dziś ewakuowane przez straż pożarną ...

Lufthansa poleci samolotami Air Berlina

Niemiecki urząd konkurencji zgodził się, by Lufthansa na 6 lat wynajęła od Air Berlina ...

Anna Krupka nowym wiceministrem sportu i turystyki

Posłanka PiS Anna Krupka odebrała dzisiaj nominację na sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i ...

Kupujesz podróbki? W Hiszpanii zapłacisz karę

Hiszpańska policja bierze pod lupę turystów, którzy kupują od ulicznych handlarzy podrabiane towary znanych ...

49 milionów pasażerów na polskich lotniskach. Ryanair o włos przed LOT-em

W minionym roku liczba pasażerów na polskich lotniskach wzrosła w porównaniu z 2018 rokiem ...