Do Wizz Aira z większym bagażem podręcznym

Filip Frydrykiewicz

Pasażerowie podróżujący samolotami węgierskiego przewoźnika mogą zabrać na pokład jeden bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 centymetrów i maksymalnej wadze 10 kilogramów

„Ten rodzaj bagażu będzie zawarty w cenie biletu. Pasażerowie będą także mogli wnieść na pokład towary zakupione w strefie bezcłowej lotniska po kontroli bezpieczeństwa” – poinformował w komunikacie Wizz Air. Nowe zasady obowiązują od poniedziałku.

Wcześniej można było zabrać mały bagaż podręczny o wymiarach: 42x32x25 cm – bezpłatnie, duży bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm – płatny, bagaż rejestrowany o wymiarach 149x119x171 cm – płatny i jeszcze większy (do 32 kg) wraz z przedmiotem osobistym (40x30x18 cm), jeśli się wykupiło pierwszeństwo wejścia na pokład.

Od poniedziałku nowe zasady wprowadzają oprócz jednej sztuki bagażu podręcznego, także możliwość zabrania do sześciu bagaży ważących każdy mniej niż 32 kilogramy za opłatą, a małą torbę o wymiarach: 40x30x18 cm, kiedy wykupi się usługę Wizz Priority (bagaż musi zmieścić się pod siedzeniem). „Usługa ta gwarantuje pasażerowi, że jego bezpłatny bagaż podręczny (55x40x23 cm) będzie umieszczony w kabinie samolotu. Wizz Priority pozwala na uniknięcie kolejek w czasie boardingu i zapewnia pierwszeństwo wejścia na pokład” – czytamy.

„Z powodu ograniczonego miejsca na pokładzie nie możemy zagwarantować transportu bagażu podręcznego w kabinie. W przypadku zbyt dużej ilości bagażu nadmiarowe sztuki mogą być umieszczone w luku bagażowym. W takim przypadku zalecamy wyjęcie z bagażu wszelkich wartościowych rzeczy” – zastrzega przewoźnik.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

NIK: Promocja turystyczna działa, ale nie wiemy czy skutecznie

Promocja turystyczna Polski była prowadzona prawidłowo, ale brakuje narzędzi, żeby ocenić, jaki miała wpływ ...

Travelplanet.pl: Na święta do Egiptu

Prawie jedna trzecia klientów biur podróży spędzi Boże Narodzenie lub przywita Nowy Rok w ...

Volare Travel odpowiada na zarzut Travelplanet

Dziękujemy za lata udanej współpracy, ale podjęliśmy pewną decyzję biznesową i bardzo prosimy o ...

Mazowsze chce sprzedać się turystom

35 przedstawicieli dziewięciu grup produktów i 30 biur podróży wspólnie pracowało nad tym, by ...

Wow Air – kolejny tani przewoźnik na trasie z USA do Europy

Islandzkie linie lotnicze Wow uruchamiają od tego weekendu supertanie loty z USA do Europy ...

Ministerstwo pomoże agentom turystycznym sprzedać firmę

„Nexxt-change” to giełda internetowa stworzona przez niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Energii, na której przedsiębiorcy, ...