14 nowych kierunków Ryanaira z Krakowa

Bloomberg

Do Aten, Barcelony, Berlina, Lizbony, Marrakeszu, czy Tel Awiwu będzie można polecieć z Krakowa z Ryanairem

W sumie Ryanair ogłosił dzisiaj 14 nowych kierunków z tego lotniska. Będą to: Ateny (2 x tygodniowo), Barcelona (2 x tygodniowo), Berlin (codziennie), Glasgow (2 x tygodniowo), G?teborg (3 x tygodniowo), Lizbona (2 x tygodniowo), Malmo (3 x tygodniowo), Marrakesz (2 x tygodniowo), Marsylia (2 x tygodniowo), Neapol (2 x tygodniowo), Norynberga (3 x tygodniowo), Praga (2 x tygodniowo), Sewilla (2 x tygodniowo), Tel Awiw (2 x tygodniowo). Dodatkowo nowości na sezon zimowy to: Porto (2 x tygodniowo), Walencja (2 x tygodniowo) i Wenecja Treviso (2 x tygodniowo).

linie lotnicza zapowiada też zwiększenie częstotliwości latania do Gdańska (3 x tygodniowo), na Maltę (2 x tygodniowo) i do Sztokholmu (5 x tygodniowo).

Dzięki uruchomieniu wszystkich tras ruch lotniczy Ryanaira na lotnisku w Krakowie wzrośnie o 40 procent. Przewoźnik planuje bowiem przewieźć 2,75 mln klientów rocznie.

Ryanair nadal będzie wykonywał loty z Krakowa do Dublina (codziennie), Londynu (3 razy dziennie) i Mediolanu (codziennie).

– Długo oczekiwane połączenia do Lizbony, Marsylii, Pragi czy Norymbergii są doskonałym uzupełnieniem oferty tradycyjnych przewoźników latających z krakowskiego lotniska – uważa cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Radosław Włoszek. – Cieszymy się także z otwarcia Kraków Airport na nowy rynek, jakim jest Afryka Północna.

– Konsekwentnie negocjujemy uruchomienie nowych połączeń tak, aby oferta była dostosowana zarówno do potrzeb pasażerów biznesowych jak i tych, którzy samodzielnie planują wypoczynek. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, czyli zmianę sposobu organizacji wyjazdów urlopowych.

Zarówno nowe połączenia, jak i te które znajdują się w ofercie krakowskiego lotniska umożliwiają pasażerom zaplanowanie podróży do krajów basenu Morza Śródziemnego, do Afryki, na Bliski Wschód, a także do Portugalii, Szwajcarii czy południowych Niemiec. Z kolei połączenia z najważniejszymi europejskimi lotniskami przesiadkowymi dają możliwość zarówno interesujących podróży, jak i nawiązywania kontaktów biznesowych – dodaje Włoszek.

Mogą Ci się również spodobać

Szwecja zaprasza na 72-godzinny relaks

Ludzie wykonujący najbardziej stresujące zawody świata spędzą 72 godziny, prowadząc życie w szwedzkim stylu ...

Jak dotrzeć do portu lotniczego Modlin, gdy podróżujemy z dzieckiem?

Podpowiadamy najwygodniejsze opcje – dla Ciebie i Twojej pociechy. Lot z dzieckiem, zwłaszcza małym, ...

Już 130 zachorowań na statku Diamond Princess

U kolejnych 60 pasażerów statku wycieczkowego Diamond Princess, którzy od kilku dni poddawani są ...

Muzea wspólnie opowiedzą o Wiśle

Wystawy, zajęcia edukacyjne i publikacje składają się na projekt „Muzea Szlaku Wisły”. W inicjatywę ...

W Tajlandii połowa pracowników turystyki nie dostała wypłaty

2 z 4 milionów osób zatrudnionych w tajlandzkiej branży turystycznej nie dostało w tym ...

TUI: obroty w górę, zysk operacyjny w dół

O 4,4 procent wzrosły obroty Grupy TUI w pierwszym kwartale bieżącego roku rozliczeniowego. W ...