14 nowych kierunków Ryanaira z Krakowa

Bloomberg

Do Aten, Barcelony, Berlina, Lizbony, Marrakeszu, czy Tel Awiwu będzie można polecieć z Krakowa z Ryanairem

W sumie Ryanair ogłosił dzisiaj 14 nowych kierunków z tego lotniska. Będą to: Ateny (2 x tygodniowo), Barcelona (2 x tygodniowo), Berlin (codziennie), Glasgow (2 x tygodniowo), G?teborg (3 x tygodniowo), Lizbona (2 x tygodniowo), Malmo (3 x tygodniowo), Marrakesz (2 x tygodniowo), Marsylia (2 x tygodniowo), Neapol (2 x tygodniowo), Norynberga (3 x tygodniowo), Praga (2 x tygodniowo), Sewilla (2 x tygodniowo), Tel Awiw (2 x tygodniowo). Dodatkowo nowości na sezon zimowy to: Porto (2 x tygodniowo), Walencja (2 x tygodniowo) i Wenecja Treviso (2 x tygodniowo).

linie lotnicza zapowiada też zwiększenie częstotliwości latania do Gdańska (3 x tygodniowo), na Maltę (2 x tygodniowo) i do Sztokholmu (5 x tygodniowo).

Dzięki uruchomieniu wszystkich tras ruch lotniczy Ryanaira na lotnisku w Krakowie wzrośnie o 40 procent. Przewoźnik planuje bowiem przewieźć 2,75 mln klientów rocznie.

Ryanair nadal będzie wykonywał loty z Krakowa do Dublina (codziennie), Londynu (3 razy dziennie) i Mediolanu (codziennie).

– Długo oczekiwane połączenia do Lizbony, Marsylii, Pragi czy Norymbergii są doskonałym uzupełnieniem oferty tradycyjnych przewoźników latających z krakowskiego lotniska – uważa cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Radosław Włoszek. – Cieszymy się także z otwarcia Kraków Airport na nowy rynek, jakim jest Afryka Północna.

– Konsekwentnie negocjujemy uruchomienie nowych połączeń tak, aby oferta była dostosowana zarówno do potrzeb pasażerów biznesowych jak i tych, którzy samodzielnie planują wypoczynek. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, czyli zmianę sposobu organizacji wyjazdów urlopowych.

Zarówno nowe połączenia, jak i te które znajdują się w ofercie krakowskiego lotniska umożliwiają pasażerom zaplanowanie podróży do krajów basenu Morza Śródziemnego, do Afryki, na Bliski Wschód, a także do Portugalii, Szwajcarii czy południowych Niemiec. Z kolei połączenia z najważniejszymi europejskimi lotniskami przesiadkowymi dają możliwość zarówno interesujących podróży, jak i nawiązywania kontaktów biznesowych – dodaje Włoszek.

Mogą Ci się również spodobać

Portugalia po sezonie wakacyjnym? 7 powodów, dla których warto ją odwiedzić

Największe upały w Portugalii już ustały. Skończył się wysoki sezon turystyczny. Teraz do najdalej ...

Maxy nie wrócą na lato

Nasi klienci polecą boeingami 737 Max dopiero pod koniec lata, a nie na początku ...

Betlej: Tanie linie dodają wakacyjne trasy

Tanie linie lotnicze planują na nowy sezon letni więcej kierunków stricte wakacyjnych. To konkurencja ...

Google pokaże, kiedy kupić najtaniej

Podróżni polują przede wszystkim na dobre ceny – uważają analitycy Google’a. Internetowy gigant wprowadza ...

Kraków najlepszy na weekend w Europie

Kraków, czwarty raz z rzędu, zwyciężył w plebiscycie portalu turystycznego Zoover i został uznany ...

Z fotela prezesa Thomasa Cooka do zarządu Deutsche Bahn

Była prezes niemieckiego Thomasa Cooka, Stefanie Berk, znalazła pracę w Deutsche Bahn. Zasiądzie w ...