14 nowych kierunków Ryanaira z Krakowa

Bloomberg

Do Aten, Barcelony, Berlina, Lizbony, Marrakeszu, czy Tel Awiwu będzie można polecieć z Krakowa z Ryanairem

W sumie Ryanair ogłosił dzisiaj 14 nowych kierunków z tego lotniska. Będą to: Ateny (2 x tygodniowo), Barcelona (2 x tygodniowo), Berlin (codziennie), Glasgow (2 x tygodniowo), G?teborg (3 x tygodniowo), Lizbona (2 x tygodniowo), Malmo (3 x tygodniowo), Marrakesz (2 x tygodniowo), Marsylia (2 x tygodniowo), Neapol (2 x tygodniowo), Norynberga (3 x tygodniowo), Praga (2 x tygodniowo), Sewilla (2 x tygodniowo), Tel Awiw (2 x tygodniowo). Dodatkowo nowości na sezon zimowy to: Porto (2 x tygodniowo), Walencja (2 x tygodniowo) i Wenecja Treviso (2 x tygodniowo).

linie lotnicza zapowiada też zwiększenie częstotliwości latania do Gdańska (3 x tygodniowo), na Maltę (2 x tygodniowo) i do Sztokholmu (5 x tygodniowo).

Dzięki uruchomieniu wszystkich tras ruch lotniczy Ryanaira na lotnisku w Krakowie wzrośnie o 40 procent. Przewoźnik planuje bowiem przewieźć 2,75 mln klientów rocznie.

Ryanair nadal będzie wykonywał loty z Krakowa do Dublina (codziennie), Londynu (3 razy dziennie) i Mediolanu (codziennie).

– Długo oczekiwane połączenia do Lizbony, Marsylii, Pragi czy Norymbergii są doskonałym uzupełnieniem oferty tradycyjnych przewoźników latających z krakowskiego lotniska – uważa cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Radosław Włoszek. – Cieszymy się także z otwarcia Kraków Airport na nowy rynek, jakim jest Afryka Północna.

– Konsekwentnie negocjujemy uruchomienie nowych połączeń tak, aby oferta była dostosowana zarówno do potrzeb pasażerów biznesowych jak i tych, którzy samodzielnie planują wypoczynek. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, czyli zmianę sposobu organizacji wyjazdów urlopowych.

Zarówno nowe połączenia, jak i te które znajdują się w ofercie krakowskiego lotniska umożliwiają pasażerom zaplanowanie podróży do krajów basenu Morza Śródziemnego, do Afryki, na Bliski Wschód, a także do Portugalii, Szwajcarii czy południowych Niemiec. Z kolei połączenia z najważniejszymi europejskimi lotniskami przesiadkowymi dają możliwość zarówno interesujących podróży, jak i nawiązywania kontaktów biznesowych – dodaje Włoszek.

Mogą Ci się również spodobać

Costa Cruises pauzuje do połowy wakacji

Statki włoskiego armatora pozostaną w portach do 31 lipca. Costa Cruises kolejny raz odracza ...

Wizz Air zakłada bazę w Krakowie

Dwa airbusy A321 będą stanowiły bazę Wizz Aira na lotnisku w Krakowie. Pierwszy przyleci ...

Rainbow: Pierwszy czarter do Kenii wypełniony w 100 procentach

W ostatni weekend Rainbow rozpoczął loty do Kenii – kolejnego kraju egzotycznego, obok Meksyku, ...

Małopolskie uzdrowiska odmłodnieją za unijne pieniądze

Ponad 39 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył zarząd województwa małopolskiego na dofinansowania ...

Nowi ambasadorowie, kierunek: Austria, Chile, Panama

Jolanta Róża Kozłowska będzie reprezentowała Polskę w Wiedniu, Jacek Gawryszewski w Santiago de Chile, ...

Krakowskie lotnisko docenione za obsługę

Nagrodę ASQ Awards 2016 przyznawaną przez Międzynarodową Radę Portów Lotniczych otrzymało krakowskie lotnisko. Wyróżnienie ...