Nowy samolot LOT-u gotowy do pierwszego rejsu

Facebook

Boeing 787-9 dreamliner zakończył już ostatnie testy. Do Polski z lotniska nieopodal Seattle w Stanach Zjednoczonych maszyna wyleci w czwartek

Samolot ma być w Warszawie w piątek rano. Jak mówi Konrad Majszyk z LOT-u, samolot jest o 6 metrów dłuższy od dotychczas używanych dreamlinerów. Ma więc ponad 63 metry długości. Dzięki temu mieści na pokładzie o 42 miejsca więcej. W klasie biznesowej jest o sześć foteli więcej niż w starszym typie dreamlinera. Maszyna ma też większy zasięg. Może dolecieć bez międzylądowania do celów oddalonych o ponad 14 tysięcy kilometrów. Nowy boeing 787 spala też mniej paliwa w porównaniu z wersją 787-8.

Nowy samolot rozpocznie rejsy z pasażerami na pokładzie jeszcze w marcu. Po przylocie do Warszawy konieczne będzie dopełnienie formalności związanych z dopuszczeniem maszyny do ruchu pasażerskiego. Jak mówi rzecznik LOT-u Adrian Kubicki, samolot będzie obsługiwać najbardziej uczęszczane trasy. W pierwszej kolejności nowy dreamliner zostanie skierowany na trasę do Chicago. Jest to najpopularniejszy długodystansowy kierunek w ofercie narodowego przewoźnika. Później nowe boeingi 787 zasilą trasy z Warszawy do Toronto. Być może będą też latać ze stolicy do Seulu.

W sumie LOT zamówił cztery nowe dreamlinery. Kolejne maszyny przylecą do Polski prawdopodobnie jesienią. Prezes przewoźnika Rafał Milczarski nie wykluczył, że LOT w przyszłości zamówi kolejne samoloty tego typu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes PIT: Minister Szumowski musiał się pomylić

Odwołane wyjazdy dzieci i młodzieży? To najwyraźniej pomyłka, wypowiedź wyrwana z kontekstu. Oczekujemy jej ...

Przez bankructwo Thomasa Cooka znikają miejsca pracy

Ogłoszenie upadłości przez Thomasa Cooka w Wielkiej Brytanii spowodowało, że bankrutować zaczęły kolejne firmy, ...

LOT: Do Dubrownika cały rok

LOT zdecydował o utrzymaniu połączenia do Dubrownika także w sezonie zimowym. Przewoźnik ma w ...

Egipt chroni rafę przed nurkami

Minister turystyki Egiptu, Rania al-Maszat, zawiesiła na rok wydawanie licencji centrom nurkowym i jachtowym ...

Katastrofa kolejowa pod Mediolanem

Czworo ludzi zginęło, a stan pięciu określa się jako bardzo ciężki. O 7 rano ...

Andrzej Gut-Mostowy ministrem od turystyki

Zgodnie z oczekiwaniami poseł i podhalański przedsiębiorca turystyczny Andrzej Gut-Mostowy powołany został na sekretarza ...