Enter Air dobiera samoloty przed sezonem

materiały prasowe

Enter Air powiększył flotę o kolejnego boeinga 737-800. W sumie w lecie będzie dysponował 20 maszynami. Ma w tym roku portfel wyjątkowo wypchany zamówieniami na przewozy czarterowe

Nowego boeinga Enter Air wynajął na zasadzie leasingu operacyjnego na 6 lat. Jak informuje firma w komunikacie, samolot ten wcześniej latał dla kanadyjskiego przewoźnika, wykonując loty głównie do wakacyjnych miejscowości na Florydzie, w Kalifornii i w Meksyku. Enter odebrał go w Tucson w Arizonie i przyleciał nim do Warszawy z jednym międzylądowaniem w Bangor w Kanadzie.

– Udało nam się pozyskać kolejny samolot w idealnym stanie technicznym – zapewnia dyrektor techniczny Enter Aira Mariusz Olechno. – Od ubiegłego roku użytkujemy już dwie maszyny w identycznej konfiguracji, tzw. sister ships, które pierwotnie były wykorzystywane przez tę samą linię lotniczą z Kanady. Niezawodność tych maszyn i bardzo dobre wyniki przeglądu technicznego, pozwalają nam oczekiwać, że będzie to jeden z filarów naszej floty.

Nowy samolot w najbliższych tygodniach będzie przygotowywany do operacji lotniczych. Między innymi zostanie wyposażony w „niezawodne, najnowszej generacji brytyjskie fotele, które dzięki ergonomii zapewnią komfort nawet na najdłuższych wakacyjnych rejsach np. na Wyspy Kanaryjskie”.

Przed letnim sezonem przewoźnik powiększy jeszcze swój stan posiadania o jeden bliźniaczy samolot, co da łącznie 18 boeingów. Dodatkowo firma wyleasinguje jeszcze od innych przewoźników dwa airbusy A320.

Najbliższy sezon zapowiada się niezwykle pracowicie. Biura podróży zamówiły w Enterze dużo więcej samolotów lub bloków miejsc, niż rok wcześniej (czytaj: „Rainbow zwiększa współpracę z Enter Airem”, „Itaka zamówiła samoloty w Enter Airze”, „TUI rezerwuje w Enter Airze czartery do 2020 roku”, .

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Agenci turystyczni solidaryzują się z touroperatorami w krytyce TUI

Biuro podróży TUI traktuje nieuczciwie agentów turystycznych. A stosowane przez niego ceny poniżej kosztów ...

Statkiem wycieczkowym na koniec świata

W tym roku wybór rejsów będzie wyjątkowo bogaty. Przebojem mają być rejsy na Grenlandię, ...

Thomas Cook zostawił 9 miliardów funtów długu

Dług Thomasa Cooka wynosi 9 miliardów funtów – twierdzi syndyk likwidujący brytyjską spółkę. W ...

Samolot musiał awaryjnie lądować, bo pilot rozlał kawę

Airbus A330-243 niemieckich linii Condor lecący z Frankfurtu do Cancun w Meksyku był zmuszony ...

„Polska zobacz więcej” już w sprzedaży

Rozpoczęła się sprzedaż usług turystycznych na najbliższy „weekend za pół ceny”. Tym razem weźmie ...

Egipt podwoił liczbę turystów

7,5 miliona turystów odwiedziło Egipt od stycznia do listopada 2017 roku. I choć statystyki ...