Rząd zajmie się danymi pasażerów lotniczych

AFP

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo będą miały wgląd do danych wszystkich pasażerów korzystających z polskich lotnisk. Dziś projektem przepisów w tym zakresie zajmie się rząd

Nowe przepisy zobowiązują wszystkich przewoźników lotniczych do gromadzenia i przekazywania specjalnie utworzonej jednostce danych wszystkich pasażerów, którzy korzystają z ich usług. Nowe prawo ma dotyczyć wszystkich międzynarodowych lotów pasażerskich realizowanych przez przewoźników lotniczych do i z terytorium Polski.

Regulacjami będą objęte loty wewnątrz Unii Europejskiej, poza jej granice, regularne i nieregularne, w tym wykonywane w ramach ruchu czarterowego i usług tzw. taksówek powietrznych.

Przewoźnicy zobligowani będą do przekazywania danych związanych z przelotem oraz danych osobowych pasażerów. O wgląd do nich będą mogli ubiegać się: Generalny Inspektor Informacji Finansowej, Komendant Główny Policji, Komendant Główny Straży Granicznej, Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej, Prokurator Krajowy, szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, szef Agencji Wywiadu, szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, szef Krajowej Administracji Skarbowej, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego i szef Służby Wywiadu Wojskowego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Overtourism nie odstrasza turystów

Tłumy w wakacyjnych miejscach, głównie w miastach, nie odstraszają turystów. Ponad połowa z nich ...

Rainbow sprzedał 6 procent więcej wyjazdów

Przychody ze sprzedaży imprez turystycznych w czerwcu wyniosły 210,5 mln złotych, czyli były większe ...

Amerykańscy hotelarze oskarżeni o zmowę

Choice Hotels, Hiltonowi, Hyattowi, InterContinentalowi, Marriottowi i Wyndhamowi wytoczono właśnie w USA pozew zbiorowy. ...

TUI rezerwuje w Enter Airze czartery do 2020 roku

Enter Air i TUI Poland zawarły umowę o współpracy na sezon Lato 2019 – ...

Czerwony protest branży turystycznej w Berlinie

Około 15 tysięcy osób wzięło udział w proteście, który odbył się w środę w ...

AIDA Cruises w tym roku nie popłynie do USA i Kanady

AIDA Cruises pracuje nad wznowieniem rejsów wycieczkowych, ale już zdecydowała, że w tym roku ...