Więcej LOT-ów na trasach krajowych

Bloomberg

LOT zapowiada uruchomienie dodatkowych rejsów między Warszawą a Poznaniem, Rzeszowem i Lublinem. Liczy że pasażerowie z regionów przesiądą się na Lotnisku Chopina i polecą z nim dalej w świat

Po dodaniu popołudniowego rejsu z Poznania, to miasto będzie miało aż 36 połączeń w tygodniu ze stolicą. – Oferta na trasie Warszawa – Poznań – Warszawa skierowana jest nie tylko dla biznesu – wyjaśnia cytowany w komunikacie przewoźnika dyrektor biura siatki połączeń w Locie Robert Ludera. – Szósty rejs dziennie na tej trasie dopełni oferty dzisiejszych pięciu rejsów LOT-u w dni robocze. Dzięki temu umożliwiamy pasażerom znalezienie dogodnej oferty przesiadkowej na każde z połączeń, które oferujemy z hubu w Warszawie.

Nowe rejsy będą realizowane codziennie za wyjątkiem sobót od 27 października według następującego rozkładu: WAW-POZ 16:40-17:40 poniedziałek-piątek, niedziela; POZ-WAW 18:10-19:10 poniedziałek-piątek, niedziela.

Przewoźnik rozwinie też siatkę połączeń z Rzeszowem. Teraz wykonuje 34 loty tygodniowo na trasie z i do Warszawy. Od sezonu zimowego pojawią się dodatkowe rejsy wieczorne do stolicy.

– Nasza siatka połączeń układana jest tak, by każdy pasażer mógł znaleźć dogodne połączenie. Wypełnienie samolotów na trasie Warszawa – Rzeszów – Warszawa jest na tyle satysfakcjonujące, że postanowiliśmy poszerzyć ofertę dla pasażerów o dodatkowe rejsy wieczorne w wybrane dni tygodnia – dodaje Ludera.

Nowe rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu od 28 października: WAW-RZE 18:30-19:25 poniedziałek, środa, piątek; RZE-WAW 20:00-20:55 poniedziałek, środa, piątek.

Dodatkowe połączenie zyska także Lublin. Uruchomione 3 września 2018 roku połączenie krajowe z Warszawy do stolicy województwa lubelskiego okazało się wielkim sukcesem – zapewnia linia lotnicza w komunikacie.

– Rozkład został skonstruowany tak, by umożliwić dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, zarówno na rejsy do Ameryki Północnej, do Europy Zachodniej i Środkowej jak i do portów krajowych. Z naszych obserwacji wynika, że dotychczas pasażerowie najchętniej przesiadali się na rejsy do Gdańska, Mediolanu i Brukseli. Dzięki drugiemu rejsowi dziennie w wybrane dni tygodnia zaoferujemy możliwość jeszcze dogodniejszej podróży – podkreśla Ludera.

Nowe rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu od 27 października według rozkładu: WAW-LUZ 22:55-23:45 poniedziałek, wtorek, czwartek, niedziela; LUZ-WAW 06:00-06:55 poniedziałek, wtorek, środa, piątek.

Połączenia krajowe realizowane są w przeważającej mierze odrzutowymi embraerami i turbośmigłowymi bombardierami Q400. Maszyny mogą zabrać na pokład od 78 do 118 pasażerów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow zamówił sobie samoloty w Travel Service

Biuro podróży Rainbow zawarło z czeską czarterową linią lotniczą Travel Service umowę na czarterowanie ...

Śnieżyca unieruchomiła lotnisko w Genewie

Z powodu gwałtownych opadów śniegu lotnisko w Genewie jest zamknięte Kierownictwo portu informuje na ...

Wizz Air – nowa baza i 20 kierunków z Malpensy

Wizz Air ogłosił dzisiaj otwarcie 29. bazy. Tym razem w Mediolanie na lotnisku Malpensa. ...

Doris namieszała w brytyjskim transporcie

Wiejąca z prędkością do 150 kilometrów na godzinę wichura Doris uderzyła wczoraj w Wielką ...

Teheran odebrał pierwszego zamówionego airbusa

Pierwszy ze stu zakontraktowanych przez Iran samolotów pasażerskich Airbusa wylądował dzisiaj na lotnisku w ...

Greckie hotele docenione za jakość

Grecja, Chorwacja i Cypr znalazły się na szczycie rankingu krajów z najlepszymi usługami hotelowymi ...