Niemieckie firmy transportowe dostaną 170 milionów euro

Fot. AFP

Dziś w Berlinie znów demonstrowali przewoźnicy autokarowi, tym razem skutecznie. Minister transportu Niemiec obiecał im 170 milionów euro z dodatkowego budżetu.

Dziś odbyła się w Berlinie kolejna demonstracja przewoźników autokarowych. Jak donosi portal branży turystycznej FVW, do stolicy Niemiec z całego kraju przyjechało tysiąc autobusów. Protesty odniosły najwyraźniej skutek, bo minister transportu Andreas Scheuer zapewnił, że pomoc finansowa dla tych przedsiębiorców została uwzględniona w dodatkowym budżecie. Z powodu zakazu prowadzenia działalności przez ostatnie trzy miesiące ponieśli oni olbrzymie straty, a ponieważ mają wysokie koszty utrzymania floty, wielu z nich grozi bankructwo.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy już mają tanie kredyty obrotowe

Scheuer ogłosił, że rząd dołoży do bieżącego budżetu dodatkowe 170 milionów euro, prawdopodobnie Bundestag przyjmie projekt za dwa tygodnie. To by oznaczało, że pomoc finansowa byłaby dostępna już w lipcu. – W ostatnich tygodniach wasza działalność stanęła – mówił minister. Firmy nadal musiały jednak płacić za pojazdy zakupione w ostatnich latach. Koszty utrzymania muszą zostać zrekompensowane. – Dostałem dziś na to pozwolenie od kanclerz i wicekanclerza – zapewnił. Firmy otrzymają wsparcie po złożeniu wniosku.

Minister już przed kilkoma tygodniami zapowiadał pomoc, jednak w przyjętym ostatnio dużym pakiecie nie została ona uwzględniona. Organizacje zrzeszające przewoźników groziły nawet działaniami prawnymi, by uzyskać 170 milionów euro potrzebne do zrekompensowania strat. Z ankiety przeprowadzonej wśród przedsiębiorców wynika, że średnio wynoszą one około pół miliona euro na firmę, a co drugi z nich obawia się bankructwa.

CZYTAJ TEŻ: Niemieccy agenci turystyczni wychodzą na ulice protestować

Z powodu epidemii koronawirusa z programów wypadły przede wszystkim wycieczki autokarowe, klasowe, stowarzyszeń i wyjazdy na koncerty. W środę poza przewoźnikami autokarowymi protestowali też agenci turystyczni. Bundestag miał dziś debatować nad pomocą dla branży.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pałac szejka otwarty dla turystów

Prezydencki pałac w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich został otwarty dla turystów. Al Watan w ...

Emirates szuka pracowników w Warszawie

Linia lotnicza Emirates szuka nowych członków załogi pokładowej. Kandydatów zapraszają do warszawskiego Novotelu na ...

Kos skorzysta jeszcze z niższego VAT-u

VAT na Kos, Lesbos, Chios, Samos i Leros nadal będzie o 30 procent mniejszy ...

Lufthansa częściej z Wrocławia do Frankfurtu

Niemiecki przewoźnik od przyszłego sezonu zimowego zwiększy liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do ...

Koniec horroru z płaczącymi dziećmi w samolotach

Japan Airlines wyciąga rękę do tych, dla których płaczące dziecko w pobliżu to koszmar. ...

Siłownia równie ważna jak Wi-Fi

Możliwość uprawiania sportu staje się dla gości hotelowych tak ważna, jak kiedyś dostęp do ...