Niemieccy agenci turystyczni wychodzą na ulice protestować

Fot. Vorbereitung bundesweite Demo Reisebüros / Facebook

W ponad 30 miastach odbędą się demonstracje niemieckich agentów turystycznych, którzy chcą zwrócić uwagę władz na swoją trudną sytuację.

Protesty mają odbyć się w ponad 30 miastach w całym kraju, jednak w rzeczywistości może być ich więcej, bo liczba zaangażowanych w akcję rośnie – pisze niemiecki portal branży turystycznej Travel Talk. Agenci chcą zwrócić uwagę władz na swoją trudną sytuację i głośno zażądać natychmiastowej pomocy finansowej. Tylko dzięki niej będą mogli przetrwać kryzys.

W każdym proteście udział weźmie od 10 do 50 osób – to ograniczenie związane jest z przepisami, które mówią, że zgromadzenie nie może liczyć więcej niż 50 uczestników. Akcje mają odbyć się w najbliższą środę, 29 kwietnia. Na razie nie jest jednak pewne, czy gminy wydadzą stosowne zezwolenia. To może opóźnić przedsięwzięcie.

ZOBACZ TAKŻE: Nastroje niemieckich agentów turystycznych złe jak nigdy dotąd

Demonstracje mają przebiegać w różny sposób – niektórzy proponują, żeby wystawić na ulice puste walizki i leżaki, ułożyć katalogi biur podróży w ogromne stosy lub stworzyć z nich napis „Reisebüro” (biuro podróży).

Travel Talk twierdzi, że pomysł narodził się po opublikowaniu przez niego artykule o właścicielu biura agencyjnego z Drezna, Rainerze Maertensie, który zorganizował konwój autokarów przez miasto.

Wakacyjni doradcy skrzykują się przede wszystkim przez grupę na Facebooku, która powstała 22 kwietnia, a do której zapisało się już ponad 3,6 tysiąca osób. Wielu pracowników i właścicieli biur agencyjnych uważa, że są dyskryminowani – podczas gdy duzi touroperatorzy i linie lotnicze mogą liczyć na finansową pomoc rządu, oni są pomijani. Nieformalna organizacja szykuje informacje prasowe, a właściciel biura Fernweh z Apoldy, Kevin Walther, wydrukował nawet olbrzymie plakaty, które chce zawiesić w centrach miast. – Czuję, że wsparcie jest coraz większe i że staniemy się jedną wielką wspólnotą – mówi Walther o współpracy między agentami.

CZYTAJ TEŻ: Niemiecka izba turystyczna chce rekompensat dla touroperatorów i agentów

Pełna lista miast i terminów planowanych demonstracji publikowana jest we wspomnianej grupie na Facebooku Vorbereitung bundesweite Demo Reisebüros (z niemieckiego: przygotowanie krajowych demonstracji agencji turystycznych). Sytuację śledzi też organizacja branży turystycznej ASR (Allianz selbständiger Reiseunternehmen), która prezentuje najświeższe informacje na ten temat na swojej stronie internetowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd: Pięć filarów tarczy antykryzysowej

Dopłaty do wynagrodzeń, mikropożyczki i kredyty na dogodnych warunkach, przesunięcia spłat, możliwość odsunięcia w ...

Sun&Fun planuje 25-procentowy wzrost

Wakacje 2020 roku w egipskich kurortach Hurghada i Marsa Alam oraz w Tunezji kontynentalnej ...

Betlej: A jednak Grecja

Statystyki Travelplanet.pl i Wakacje.pl mogą być przydatne w śledzeniu trendów na rynku turystyki wyjazdowej, ...

Ecco Travel: Z LOT-em bezpośrednio w świat

W przyszłym roku w Japonii odbędą się igrzyska olimpijskie, koszty podróży do tego kraju ...

Rusza „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Od dziś do niedzieli turyści mogą skorzystać z ofert hoteli, restauracji, muzeów czy teatrów, ...

Laur dla Orbisu za inwestycje

Za wybudowanie Mercure’a w Krakowie, ibisa w Gdańsku i przekształcenie hotelu we Wrocławiu w ...