PKP Intercity chwali się dobrym zakończeniem starego roku i obiecującym początkiem nowego

Fot. Marta Bogacz / Fotorzepa

Zakończenie 2019 i początek 2020 roku PKP Intercity może zaliczyć do udanych. W okresie świąteczno-noworocznym przewoźnik przewiózł o 333 tysiące podróżnych więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Między 20 grudnia a 6 stycznia z usług PKP Intercity skorzystało ponad 2,1 miliona pasażerów, średnio 117 tysięcy dziennie. Szczyt przewozowy przypadł na początek tego okresu. 20 grudnia z usług przewoźnika skorzystało 156 tysięcy podróżnych, a 21 grudnia 147 tysięcy. Intercity chwali się, że w celu zapewnienia „sprawnych” przejazdów wzmocniło w tym okresie 396 pociągów 447 wagonami.

CZYTAJ TAKŻE: Minister Emilewicz zaprasza na weekend za pół ceny

Najpopularniejszymi trasami w tym okresie były trasy Warszawa-Kraków (106 tysięcy pasażerów) oraz Trójmiasto-Warszawa (82 tysiące). Intercity chwali się też, że popularna była trasa do Zakopanego, na którą przewoźnik wysłał dodatkowe 11 składów a do tego wzmacniał standardowo uruchamiane pociągi. Nie było słychać, że pasażerowie zostawali na dworcu w Zakopanem, a na trasie Zakopane-Warszawa PKP Intercity przewiozły w okresie świąteczno-noworocznym 14,5 tysiąca osób, z których niektóre być może i stały w pociągu, ale na pewno nie stały w korkach.

– Bardzo nas cieszy stale rosnąca popularność usług PKP Intercity. Okres świąteczno-noworoczny był dla nas udanym zakończeniem 2019 i obiecującym początkiem 2020 roku – twierdzi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk. – Przed nami kolejny szczyt przewozowy, już za kilka dni zaczynają się ferie zimowe. Jesteśmy gotowi, aby sprawnie i bezpiecznie przewieźć w tym okresie kilka milionów pasażerów – dodaje.

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy Leo Express do Pragi przeładowany. Za dużo chętnych

W okresie świąteczno-noworocznego pasażerowie dość sporadycznie narzekali na opóźnienia. Pogoda dopisała i wszystkie szlaki kolejowe były przejezdne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pekin ustępuje. Amerykanie polecą do Chin

Chiny poinformowały, że złagodzą ograniczenia związane z koronawirusem, aby umożliwić większej liczbie zagranicznych przewoźników ...

LOT częściej poleci do Zielonej Góry

Od 18 października LOT uruchomi dodatkowy rejs z Warszawy do Zielonej Góry. Dzięki temu ...

Amerykanin skazany za niszczenie Auschwitz

Karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata wymierzył oświęcimski sąd Amerykaninowi Raphaelowi A., ...

Filipiny: Wybuchł najmniejszy aktywny wulkan na świecie

W nocy z niedzieli na poniedziałek zarejestrowano co najmniej 75 wstrząsów sejsmicznych związanych z ...

Betlej: Wyrównać szanse polskich biur podróży w konkurencji z TUI

Państwo powinno wesprzeć narodowych championów turystyki wyjazdowej, aby podtrzymać ich zdolność do konkurowania z ...

Pracownicy greckich hoteli protestują

W Grecji trwa 24-godzinny strajk pracowników hoteli i restauracji, którzy sprzeciwiają się reformom rynku ...