PKP Intercity chwali się dobrym zakończeniem starego roku i obiecującym początkiem nowego

Fot. Marta Bogacz / Fotorzepa

Zakończenie 2019 i początek 2020 roku PKP Intercity może zaliczyć do udanych. W okresie świąteczno-noworocznym przewoźnik przewiózł o 333 tysiące podróżnych więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Między 20 grudnia a 6 stycznia z usług PKP Intercity skorzystało ponad 2,1 miliona pasażerów, średnio 117 tysięcy dziennie. Szczyt przewozowy przypadł na początek tego okresu. 20 grudnia z usług przewoźnika skorzystało 156 tysięcy podróżnych, a 21 grudnia 147 tysięcy. Intercity chwali się, że w celu zapewnienia „sprawnych” przejazdów wzmocniło w tym okresie 396 pociągów 447 wagonami.

CZYTAJ TAKŻE: Minister Emilewicz zaprasza na weekend za pół ceny

Najpopularniejszymi trasami w tym okresie były trasy Warszawa-Kraków (106 tysięcy pasażerów) oraz Trójmiasto-Warszawa (82 tysiące). Intercity chwali się też, że popularna była trasa do Zakopanego, na którą przewoźnik wysłał dodatkowe 11 składów a do tego wzmacniał standardowo uruchamiane pociągi. Nie było słychać, że pasażerowie zostawali na dworcu w Zakopanem, a na trasie Zakopane-Warszawa PKP Intercity przewiozły w okresie świąteczno-noworocznym 14,5 tysiąca osób, z których niektóre być może i stały w pociągu, ale na pewno nie stały w korkach.

– Bardzo nas cieszy stale rosnąca popularność usług PKP Intercity. Okres świąteczno-noworoczny był dla nas udanym zakończeniem 2019 i obiecującym początkiem 2020 roku – twierdzi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk. – Przed nami kolejny szczyt przewozowy, już za kilka dni zaczynają się ferie zimowe. Jesteśmy gotowi, aby sprawnie i bezpiecznie przewieźć w tym okresie kilka milionów pasażerów – dodaje.

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy Leo Express do Pragi przeładowany. Za dużo chętnych

W okresie świąteczno-noworocznego pasażerowie dość sporadycznie narzekali na opóźnienia. Pogoda dopisała i wszystkie szlaki kolejowe były przejezdne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

IGHP: Hotele się zamykają, wylała się fala zwolnień

Oczekujemy od rządu zdecydowanych działań ratujących przedsiębiorstwa hotelarskie przed bankructwem, setki tysięcy pracowników przed ...

Światowa Organizacja Turystyki wesprze grecką branżę turystyczną

W Grecji powstanie centrum Światowej Organizacji Turystyki. Jego celem będzie wspieranie kraju w reformowaniu ...

DER Touristik inwestuje na Mauritiusie

Niemieckie biuro podróży przejęło część udziałów w Mautourco Holdings, agencji na Mauritiusie obsługującej turystów ...

Niepełnosprawni otworzą własny hotel w Rzymie

Jesienią w Rzymie otwarty zostanie pierwszy obiekt noclegowy obsługiwany wyłącznie przez personel z różnego ...

Wiosną ruszą samoloty z Wrocławia do Stuttgartu

Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska uruchomi 25 marca należący do Lufthansy Eurowings Samoloty będą ...

Morawiecki: Centralne lotnisko naszą Gdynią

Stworzenie w Polsce najnowocześniejszego systemu transportu w Europie, którego elementem ma być Centralny Port ...