Znamy ceny LOT-u Do Domu

Fot. Bloomberg

400 – 800 złotych za lot w granicach Europy i 1600 – 2400 złotych za przelot dalekiego zasięgu – LOT ujawnił ceny biletów na jego specjalne rejsy po Polaków wracających do Polski

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dwie godziny temu, że rząd pomoże w sprowadzeniu do kraju tych Polaków, którzy znaleźli się za granicą, kiedy zamknięto granice, w tym powietrzne Polski, ze względu na rozszerzająca się epidemię koronawirusa. Ma w tym pomóc narodowy przewoźnik, dlatego program nazwano LOT Do Domu. Chodzi o obywateli, którzy pozostają poza granicami kraju i ze względu na znaczną odległość nie mogą przekroczyć granicy Polski drogą lądową. Dzięki wsparciu polskiego rządu dostaną możliwość powrotu drogą lotniczą.

CZYTAJ TEŻ: Premier: Przywieziemy do kraju wszystkich polskich obywateli

Od niedzieli 15 marca na 10 dni granice Polski będą zamknięte dla cudzoziemców. Ponadto w związku z decyzją polskiego rządu o zawieszeniu międzynarodowych połączeń lotniczych, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wstrzymane zostaną wszystkie połączenie lotnicze.

LOT w swoim komunikacie na ten temat podaje trochę szczegółów akcji. Mimo zawieszenia międzynarodowych połączeń lotniczych, do Polski wpuszczone zostaną wszystkie samoloty wykonujące wcześniej zaplanowane loty czarterowe z Polakami i uprawnionymi do tego cudzoziemcami, czyli małżonkami obywateli polskich, dziećmi obywateli polskich, osobami posiadającymi Kartę Polaka i osobami posiadającymi prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

W ramach operacji #LOTdoDomu LOT zorganizuje specjalne loty czarterowe w różne regiony świata po rodaków. Zaplanowane są serie rejsów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Malty i Stanów Zjednoczonych. Osoby znajdujące się w miejscach niewymienionych powyżej także będą mogły skorzystać z pomocy polskiego przewoźnika jeśli zgłoszą zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u https://LOTdoDomu.com. Sam zakup biletu jest możliwy przez stronę www.lot.com. Polski przewoźnik będzie sprawdzał, ile osób z danego kraju chce lecieć, i będzie dopasowywać do tego loty.

Za powrót do Polski powracający zapłacą zryczałtowaną stawkę, której wysokość będzie zależała od kierunku i odległości. 400 – 800 złotych w granicach Europy i 1600 – 2400 złotych za przelot dalekiego zasięgu. Te stawki nie pokryją jednak kosztów, dlatego pozostałą kwotę dopłaci państwo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polska Izba Turystyki: Za granicą jest około 20 tysięcy klientów biur podróży

 

Mogą Ci się również spodobać

LOT poleci do Billund, miasteczka Lego

To piąty kierunek w Skandynawii obsługiwany przez LOT. Połączenia będą odbywały się przez cały ...

Gdańskie lotnisko: Pierwszy kwartał na dużym minusie

Pierwsze trzy miesiące Port Lotniczy Gdańsk zamknął 88-procentowym spadkiem liczby pasażerów i zanotował stratę ...

Hotel w Tunezji zaaresztował klientów Thomasa Cooka

Trwają rozmowy zarządu koncernu turystycznego Thomas Cook z bankami i ewentualnymi inwestorami w sprawie ...

Finnair: Pokaż nam twarz zanim wsiądziesz do samolotu

Finnair testuje technologię rozpoznawania twarzy podczas odprawy na lotnisku w Helsinkach Do 23 maja ...

W Wielkiej Brytanii ubywa licencjonowanych biur podróży

1261 licencji, będących brytyjskim odpowiednikiem polskich gwarancji dla organizatorów turystyki, wygasło we wrześniu. 176 ...

Polscy policjanci przypilnują narciarzy w Dolomitach

Włosko-polskie patrole policyjne wyruszyły na stoki narciarskie w Dolomitach. Polscy policjanci będą pełnić służbę ...