Condor chce prosić rząd jeszcze raz o pomoc

Fot. AFP

Condor znów potrzebuje wsparcia od niemieckiego rządu – donosi agencja informacyjna Reuters. Już raz je otrzymał, kiedy znalazł się w trudnej sytuacji po upadku Thomasa Cooka.

Rzeczniczka Condora poinformowała w poniedziałek, że linia analizuje możliwość wystąpienia do niemieckiego rządu o dalsze wsparcie finansowe. Z powodu odwołania dużej liczby lotów firma chce też skrócić wymiar czasu pracy.

Od zeszłego tygodnia loty do większości krajów znajdujących się w siatce przewoźnika nie mogą być wykonywane z powodu zakazów wprowadzanych przez poszczególne kraje. Co prawda linia utrzymała większość z nich, ale tylko po to, by przywieźć pasażerów przebywających za granicą.

CZYTAJ TEŻ: Europejskie linie lotnicze proszą rządy o pomoc. LOT tnie siatkę do USA

Condor dostał już w zeszłym roku kredyt pomostowy od niemieckiego rządu w wysokości 380 milionów euro. W międzyczasie udało mu się znaleźć inwestora, którym została Polska Grupa Lotnicza, właściciel LOT-u. Jak informuje niemiecki przewoźnik, cytowany przez portal branży turystycznej Touristik Aktuell, umowa kupna z PGL została już podpisana, ale teraz prowadzone są rozmowy na temat bieżącej sytuacji.

Z powodu kryzysu wywołanego rozprzestrzenianiem się koronawirusa LOT odwołał wszystkie rejsy do 28 marca, a ich ponowne wznowienie planowane jest na 29 marca. Polski przewoźnik wykonuje tylko połączenia czarterowe na zamówienie polskiego rządu, by sprowadzić do kraju Polaków przebywających za granicą.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Condor na pewno trafi do Polski?

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Adam Małysz promuje zimę z Neckermannem

Ponad 600 hoteli i apartamentów w ośrodkach narciarskich i 30 kierunków egzotycznych nad ciepłymi ...

O’Leary: Po kryzysie czekają nas żniwa

Zdaniem prezesa Ryanaira, Michaela O’Leary’ego, kiedy ruszy ruch lotniczy uziemiony pandemią, między liniami lotniczymi ...

Chorwacja z rekordowymi inwestycjami w turystyce

Łącznie 940 milionów euro zostanie zainwestowane w tym roku w chorwacką turystykę. Większość pieniędzy ...

Holenderska turystyka nie potrzebuje promocji, tylko zarządzania

Holenderska Organizacja Turystyczna nie będzie już promować Holandii jako kierunku turystycznego, ponieważ krajowi grozi ...

Kolej – tylu pasażerów nie było od 19 lat

Kolej może zaliczyć ubiegły rok do udanych. Z pociągów skorzystało 335 milionów ludzi, o ...

Korridy na Balearach bez przelewu byczej krwi

Rząd Balearów zmienił przepisy dotyczące organizacji walk z bykami. Jedynym rekwizytem torreadora będzie peleryna, ...