Powiew optymizmu. KLM publikuje letni rozkład

Fot. Bloomberg

Holenderska linia lotnicza KLM jako pierwszy przewoźnik w Europie opublikowała rozkład lotów na lato. Na razie obowiązuje on od 29 marca do 3 maja.

Holendrzy są bardzo ostrożni. Zastrzegają, że niemal z dnia na dzień z powodu pandemii koronawirusa rozkład może ulec zmianie i startują z ofertą obejmująca 10 procent siatki – 25 kierunków międzykontynentalnych i 32 europejskich z amsterdamskiego lotniska Schiphol.

CZYTAJ TEŻ: Tańszy LOT do Domu. Dzięki unijnym dopłatom

KLM chce szybko wznowić rejsy z Amsterdamu do Genewy, Wiednia, Zurychu, Brukseli, Paryża, Lyonu, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium, Stuttgartu, Berlina, Rzymu (od 4 kwietnia), Sztokholmu, Billund, Kopenhagi, Göteborga, Oslo, Barcelony, Lizbony, Madrytu, Aberdeen, Birmingham, Bristolu, Dublina, Edynburga, Glasgow, Leeds Bradford, Londyny City, Londynu Heathrow, Manchesteru i Newcastle.

Znacznie mniejsza będzie również częstotliwość połączeń w porównaniu z okresem zimowym przed ich zawieszeniem. Jednocześnie linia zastrzega, że w siatce mogą zachodzić zmiany, ponieważ sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest bardzo dynamiczna i kolejne kraje zamykają swoje granice.

ZOBACZ TAKŻE: Europejskie linie lotnicze i lotniska proszą o pomoc

Wśród rejsów międzykontynentalnych znalazły się Abu Zabi, Atlanta, Bangkok, Curacao, Hongkong, Pekin, Szanghaj, Toronto, Meksyk, Nowy Jork, Seul, Tokio, Singapur, Osaka, Los Angeles. Te połączenia będą obsługiwać boeingi 777 i dreamlinery, natomiast boeingi 747 mają być stopniowo i wcześniej niż przewidywano wycofywane z floty. Wszystkie maszyny, z których z powodu ograniczenia siatki KLM nie skorzysta, zostaną zaparkowane na lotnisku w Amsterdamie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stowarzyszenie agentów turystycznych: Wypromujemy naszych członków

Agenci turystyczni będą promować się w internecie. – Chcemy zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów, ...

Pasażerowie potrzebują ochrony przed bankructwami linii lotniczych

Niemieckie branżowe organizacje turystyczne domagają się wprowadzenia różnych form zabezpieczeń dla klientów na wypadek ...

Rainbow: Egzotyka tania, bo lekka

Senegal dla turystów bardziej doświadczonych, Kuba jak podróż w czasie, a Oman orientalna bajka, ...

Polonus uruchamia całoroczną linię na Mazury

Pierwszy autobus Polonusa z Warszawy do Giżycka przez Łomżę, Ruciane-Nida i Mikołajki wyruszy w ...

Kos: Nie można było ustać na podłodze

Jestem w samym mieście Kos. O godzinie 1.35 w nocy nagle zaczęło się wszystko ...

ABTA uczy, jak działać w nowej rzeczywistości

Brytyjska organizacja branży turystycznej ABTA przygotowała przewodnik, w którym podpowiada członkom, jak odnaleźć się ...