Emirates: Zanim wejdziesz na pokład, zrobią ci test na covid-19

Fot. Bloomberg

Tylko 10 minut trzeba poczekać na wyniki testu na koronawirusa wykonywanego pasażerom dubajskich linii lotniczych Emirates. Linia zaczęła badać pasażerów wczoraj.

To pierwszy taki eksperyment, który ma przekonać pasażerów, że podróżowanie nawet w czasach pandemii może być bezpieczne. Pierwszym rejsem, którego pasażerowie poddali się takiemu testowi, był lot z Dubaju do Tunisu. Wszyscy byli zdrowi, a linia nie informowała o tym, żeby którykolwiek z nich odmówił badania.

W dubajskiej linii testy na obecność covid-19 nie są jedynym środkiem mającym zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii. Z pokładów zniknęły magazyny pokładowe, a wszyscy wchodzący do samolotów muszą obowiązkowo nosić maski i nie mogą wnosić bagażu podręcznego oprócz małej torebki bądź teczki.

CZYTAJ TEŻ: Emirates wznawiają loty pasażerskie

Jak zapowiedział Adel Al Redha odpowiadający za operacje lotnicze w Emirates, program testowania pasażerów na razie jest w formie pilotażu, ale będzie mu poddawana coraz większa liczba pasażerów. – Wynik testu będzie jednocześnie informacją dla władz sanitarnych kraju, do którego nasz pasażer poleciał – mówił Al Redha.

Z kolei inna emiracka linia – Etihad z Abu Zabi zamontowała na lotniskach przy stoiskach odprawy biletowo-bagażowej urządzenia, które mierzą nie tylko temperaturę, ale i rytm serca i oddechu. Jeśli tylko pomiar wykaże jakąkolwiek nieprawidłowość, włącza się sygnał alarmowy, pojawiają się pracownicy obsługi, którzy kierują pasażera na szczegółowe badania.

– Dla nas jest to system wczesnego wykrywania potencjalnego zarażenia covid-19 – tłumaczy wiceprezes Etihad Jörg Oppermann.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemiecki rząd zainwestuje miliardy w kolej. Żeby chronić klimat

Rząd federalny i Deutsche Bahn podpisały porozumienie, na podstawie którego w ciągu najbliższych 10 ...

Kilkadziesiąt ofiar katastrofy autokaru w Tunezji

22 osoby zginęły, a 21 zostało rannych w wypadku autobusu na północy Tunezji. Jak ...

Białoruś bez wizy za 700 euro na 5 dni

Średnio 700 euro kosztują 5-dniowe wycieczki opracowane przez białoruską organizację turystyczną Belarustourist dla turystów, ...

Ekspert: Osobisty doradca turystyczny podniesie twój status

Jeśli masz już osobistego trenera fitness, to powinieneś mieć też doradcę od wakacji – ...

Mazowsze musi umieć się sprzedać

O tym, jak skuteczniej komercjalizować sieciowe produkty turystyczne, rozmawiali podczas seminarium członkowie Mazowieckiej Regionalnej ...

Condor celuje w dalekie kraje

Linia lotnicza Condor, która zdołała oddzielić się od Thomasa Cooka, ma nadzieję na udaną ...