Wizz Air połączy Katowice z Abu Zabi

Fot. materiały prasowe

Wizz Air ogłosił uruchomienie pięciu połączeń z Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Samoloty polecą do Budapesztu, Bukaresztu (od czerwca), Kluż-Napoki, Katowic i Sofii (od września).

Nowe loty będą realizowane pod warunkiem wznowienia połączeń lotniczych w poszczególnych krajach – zastrzega przewoźnik.

Jak czytamy w jego komunikacie, linia lotnicza zakłada, że jej rozwój będzie skoncentrowany na uruchamianiu tras na rynkach, na których już intensywnie działa, czyli w Europie Środkowo-Wschodniej i Zachodniej, a w dłuższej perspektywie także na subkontynencie indyjskim, Bliskim Wschodzie i Afryce.

CZYTAJ TEŻ: Wizz Air tworzy linię lotniczą w Abu Zabi

– Nowe trasy z Abu Zabi to wyraz naszego zaangażowania w łączenie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z najpopularniejszymi miejscami na świecie – twierdzi p.o. dyrektor generalny Abu Dhabi Airports Shareef Al Hashmi, cytowany w komunikacie. – Są odzwierciedleniem odporności branży i jej zdolności do realizacji śmiałych planów, które pobudzą popyt konsumentów i doprowadzą do trwałego ożywienia na rynku lotniczym.
– Cieszę się, że w czerwcu rozpoczniemy naszą działalność na międzynarodowym lotnisku w Abu Zabi. Misja Wizz Air świetnie wpisuje się w zróżnicowaną strategię ekonomiczną tego miasta – stale stymulujemy ruch tworząc popyt z korzyścią dla różnorodności turystycznej i gospodarczej Abu Zabi – dodaje prezes Wizz Air Holdings József Váradi.

Będą to pierwsze bezpośrednie połączenia między stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Budapesztem, Bukaresztem, Klużem-Napoką, Katowicami i Sofią. W sumie rocznie prawie 220 tysięcy miejsc w samolotach.

Jednocześnie przewoźnik przypomina, że ogłosił wdrożenie procedur, dzięki którym uda się zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia pasażerów na pokład i utrzymać czystość w samolocie.

„Pasażerowie są proszeni o dokonywanie w miarę możliwości rezerwacji online, włącznie z odprawą online, korzystania z punktów samodzielnego oddania bagażu, a także wyboru płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce, ponieważ noszenie masek na pokładzie jest obowiązkowe dla załogi oraz pasażerów.

Samolot jest czyszczony kilka razy dziennie, a w nocy poddawany dezynfekcji. Załoga będzie rozdawać pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład, a także obserwować odległość między miejscami zajmowanymi przez pasażerów podczas lotów, gdy współczynnik obłożenia na to pozwoli” – czytamy w komunikacie.

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Touroperatorzy, trzymajcie kciuki za Merkel

Polscy touroperatorzy powinni trzymać kciuki za Angelę Merkel i Jeana-Claude’a Junckera, żeby pozostali na ...

Nowa odmiana koronawirusa szczególnie może zaszkodzić turystyce

Błyskawiczne rozprzestrzenianie się koronawirusa nowej mutacji najbardziej zagraża gastronomii, nauce w szkołach i turystyce. ...

Turcja szczepi turystykę – od kelnera do dyrektora hotelu

W tureckim programie szczepień pracownicy turystyki traktowani są priorytetowo. Akcja szczepienia pilotów samolotów, stewardes, ...

W biurach podróży Grecja pnie się w górę

Już co czwarta wycieczka sprzedana w biurze podróży to wycieczka do Grecji. W ostatnich ...

TUI ćwiczy śpiew i taniec pracowników

Niemal 1400 artystów i pracowników technicznych będzie dbać w tym roku o rozrywkę dla ...

WTO: Miliard turystów zostało w domach, 1,3 biliona dolarów strat

Na taką sumę szacuje spadek przychodów w turystyce w roku 2020 z powodu spadku ...