Wizz Air połączy Katowice z Abu Zabi

Fot. materiały prasowe

Wizz Air ogłosił uruchomienie pięciu połączeń z Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Samoloty polecą do Budapesztu, Bukaresztu (od czerwca), Kluż-Napoki, Katowic i Sofii (od września).

Nowe loty będą realizowane pod warunkiem wznowienia połączeń lotniczych w poszczególnych krajach – zastrzega przewoźnik.

Jak czytamy w jego komunikacie, linia lotnicza zakłada, że jej rozwój będzie skoncentrowany na uruchamianiu tras na rynkach, na których już intensywnie działa, czyli w Europie Środkowo-Wschodniej i Zachodniej, a w dłuższej perspektywie także na subkontynencie indyjskim, Bliskim Wschodzie i Afryce.

CZYTAJ TEŻ: Wizz Air tworzy linię lotniczą w Abu Zabi

– Nowe trasy z Abu Zabi to wyraz naszego zaangażowania w łączenie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z najpopularniejszymi miejscami na świecie – twierdzi p.o. dyrektor generalny Abu Dhabi Airports Shareef Al Hashmi, cytowany w komunikacie. – Są odzwierciedleniem odporności branży i jej zdolności do realizacji śmiałych planów, które pobudzą popyt konsumentów i doprowadzą do trwałego ożywienia na rynku lotniczym.
– Cieszę się, że w czerwcu rozpoczniemy naszą działalność na międzynarodowym lotnisku w Abu Zabi. Misja Wizz Air świetnie wpisuje się w zróżnicowaną strategię ekonomiczną tego miasta – stale stymulujemy ruch tworząc popyt z korzyścią dla różnorodności turystycznej i gospodarczej Abu Zabi – dodaje prezes Wizz Air Holdings József Váradi.

Będą to pierwsze bezpośrednie połączenia między stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Budapesztem, Bukaresztem, Klużem-Napoką, Katowicami i Sofią. W sumie rocznie prawie 220 tysięcy miejsc w samolotach.

Jednocześnie przewoźnik przypomina, że ogłosił wdrożenie procedur, dzięki którym uda się zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia pasażerów na pokład i utrzymać czystość w samolocie.

„Pasażerowie są proszeni o dokonywanie w miarę możliwości rezerwacji online, włącznie z odprawą online, korzystania z punktów samodzielnego oddania bagażu, a także wyboru płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce, ponieważ noszenie masek na pokładzie jest obowiązkowe dla załogi oraz pasażerów.

Samolot jest czyszczony kilka razy dziennie, a w nocy poddawany dezynfekcji. Załoga będzie rozdawać pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład, a także obserwować odległość między miejscami zajmowanymi przez pasażerów podczas lotów, gdy współczynnik obłożenia na to pozwoli” – czytamy w komunikacie.

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy: Polacy zostawiają najwięcej pieniędzy

Polacy to pożądani turyści w Niemczech. Mało że odwiedzają sąsiadów z roku na rok ...

Booking.com: Apartamenty z gwiazdkami, jak hotele? Dlaczego nie.

Dotąd nie powstał światowy system klasyfikacji apartamentów podobny do hotelowych gwiazdek, dlatego Booking.com stworzył ...

LOT delikatnie tnie siatkę połączeń

Mniejsze zainteresowanie połączeniami lotniczymi do Włoch i do Korei Południowej z powodu rozszerzania się ...

Polskie Koleje Linowe uczą odpowiedzialności w górach

Polskie Koleje Linowe we współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Tatrzańskim Parkiem Narodowym ...

Wypiekanie pizzy na liście UNESCO?

Dwa miliony podpisów zebrano we Włoszech pod deklaracją wsparcia dla zabiegów o to, aby ...

Aplikacja pokaże, czy można iść na plażę

Od 1 lipca turyści wypoczywający w Palmie na Majorce będą mogli korzystać z aplikacji, ...