Grupa Lufthansy wznawia loty do miejsc turystycznych

Fot. AFP

Lufthansa i należące do niej Eurowings i Swiss przywrócą część połączeń zawieszonych na czas pandemii. Wśród nich na Majorkę, Kretę, Sycylię i do Portugalii.

Jak podaje koncern w informacji prasowej, w czerwcu w rozkładzie lotów znajdzie się 106 kierunków w Niemczech i Europie, wśród nich także typowo turystyczne.

CZYTAJ TEŻ: Lufthansa nie wykorzysta okazji do przejęcia rywali

Dokładny rozkład lotów przewoźnicy opublikują w najbliższych dniach, ale Eurowings podał już, że poleci nie tylko na Kretę, ale też do Salonik i do Kawali. Wśród jego kierunków hiszpańskich znalazły się Barcelona, Ibiza i Majorka, a kierunków włoskich Rzym, Mediolan, Sycylia, Neapol i Sardynia. Inne cele ważne z turystycznego punktu widzenia to Lizbona, Zagrzeb i Korsyka.

Przewoźnik obniżył ceny nawet o 25 procent – rabaty obejmują ponad 30 kierunków turystycznych. Linia ma też tańsze przeloty na zimę 2020/21 (ponad 160 kierunków). – Widzimy, że klienci bardzo chcą wrócić do podróżowania – mówi członek zarządu Lufthansy Harry Hohmeister. – Hotele i restauracje powoli się otwierają, w niektórych miejscach dozwolone są odwiedziny u rodziny i znajomych. Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa umożliwiamy pasażerom nadrobienie tego, z czego musieli rezygnować przez długi czas.

ZOBACZ TEŻ: Wizz Air: Na początek polecimy na wakacje

Pasażerowie muszą wziąć pod uwagę regulacje dotyczące zasad wjazdu i kwarantanny w poszczególnych krajach. W czasie podróży trzeba też liczyć się z różnymi ograniczeniami, wynikającymi z zasad przestrzegania higieny i być przygotowanym na dłuższy czas kontroli na lotniskach. W trakcie samego lotu będą obowiązywać ograniczenia w wydawaniu posiłków.

Lufthansa informuje, że klienci dobrze przyjęli obowiązek zakrywania ust i nosa na pokładzie samolotów – zasada ta, wprowadzona 4 maja, obowiązuje w trakcie całej podróży.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na Wielkanoc Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania

Użytkownicy wyszukiwarki lotów Skyscanner, którzy planowali podróż na święta wielkanocne, najczęściej kupowali bilety do ...

Łatwiej będzie wjechać do Unii Europejskiej

Komisja Europejska zmienia politykę wizową. Łatwiej się mają do Unii Europejskiej dostać turyści i ...

Fotka ze słoniem? To nie jest dobry pomysł

Prawie 80 procent słoni wykorzystywanych w wielu krajach Azji jako atrakcja turystyczna jest trzymanych ...

Książę William i księżna Kate nie przywiozą turystów

Polskę w 2016 r. odwiedziło 797 tysięcy turystów z Wielkiej Brytanii – podał GUS. ...

Emirates szukają pilotów w Polsce

Dubajskie linie lotnicze Emirates chcą zatrudnić polskich pilotów. Zorganizują w Warszawie spotkania informacyjne dla ...

Zbliża się piąty Meetings Week Poland

Warsztaty z promocji w mediach społecznościowych i strategii sprzedaży, spotkania z przedstawicielami władzy, liczne ...