Grupa Lufthansy wznawia loty do miejsc turystycznych

Fot. AFP

Lufthansa i należące do niej Eurowings i Swiss przywrócą część połączeń zawieszonych na czas pandemii. Wśród nich na Majorkę, Kretę, Sycylię i do Portugalii.

Jak podaje koncern w informacji prasowej, w czerwcu w rozkładzie lotów znajdzie się 106 kierunków w Niemczech i Europie, wśród nich także typowo turystyczne.

CZYTAJ TEŻ: Lufthansa nie wykorzysta okazji do przejęcia rywali

Dokładny rozkład lotów przewoźnicy opublikują w najbliższych dniach, ale Eurowings podał już, że poleci nie tylko na Kretę, ale też do Salonik i do Kawali. Wśród jego kierunków hiszpańskich znalazły się Barcelona, Ibiza i Majorka, a kierunków włoskich Rzym, Mediolan, Sycylia, Neapol i Sardynia. Inne cele ważne z turystycznego punktu widzenia to Lizbona, Zagrzeb i Korsyka.

Przewoźnik obniżył ceny nawet o 25 procent – rabaty obejmują ponad 30 kierunków turystycznych. Linia ma też tańsze przeloty na zimę 2020/21 (ponad 160 kierunków). – Widzimy, że klienci bardzo chcą wrócić do podróżowania – mówi członek zarządu Lufthansy Harry Hohmeister. – Hotele i restauracje powoli się otwierają, w niektórych miejscach dozwolone są odwiedziny u rodziny i znajomych. Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa umożliwiamy pasażerom nadrobienie tego, z czego musieli rezygnować przez długi czas.

ZOBACZ TEŻ: Wizz Air: Na początek polecimy na wakacje

Pasażerowie muszą wziąć pod uwagę regulacje dotyczące zasad wjazdu i kwarantanny w poszczególnych krajach. W czasie podróży trzeba też liczyć się z różnymi ograniczeniami, wynikającymi z zasad przestrzegania higieny i być przygotowanym na dłuższy czas kontroli na lotniskach. W trakcie samego lotu będą obowiązywać ograniczenia w wydawaniu posiłków.

Lufthansa informuje, że klienci dobrze przyjęli obowiązek zakrywania ust i nosa na pokładzie samolotów – zasada ta, wprowadzona 4 maja, obowiązuje w trakcie całej podróży.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kobiety w TUI mają gorzej niż mężczyźni

Kobiety pracujące w brytyjskim TUI zarabiają dwa razy mniej niż mężczyźni, wynika z analizy ...

Preikestolen zagrożony

Sławny norweski klif Preikestolen może się zawalić i spowodować powódź – ostrzegają norwescy geolodzy ...

Putin uziemi rosyjskie linie lotnicze?

Rosyjski prezydent zgodził się, by rodzime linie lotnicze latały za granicę wyłącznie rosyjskimi samolotami. ...

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wykreśla z rejestru biura podróży

Już ponad 20 touroperatorów turystyki dostało trzyletni zakaz organizowania wyjazdów. Powód? Niepłacenie składek na ...

KLM otwiera nową trasę do Kostaryki

Liberia będzie drugim kostarykańskim kierunkiem KLM-u, po stolicy kraju San José. Holenderski przewoźnik zacznie ...

Abonament? Hotel jest jeszcze w powijakach

To, że firma zarejestrowała swój hotel w Centralnym Wykazie Obiektów Hotelarskich i dostał on ...