Lufthansa: Płać, kiedy lecisz

Fot. AFP

W Europie dyskusje na temat zasad płacenia za bilety lotnicze toczą się od dawna. Teraz Lufthansa przedstawiła konkretne plany dostosowania swojej taryfy „pay as you fly” do nowych warunków rynkowych.

Z dyskusji na temat obowiązującego modelu płacenia za bilety lotnicze podczas rezerwowania, którą zainicjowało niemieckie zrzeszenie firm zajmujących się obsługą podróży służbowych VDR (Verband Deutsches Reisemanagement), wynikły pierwsze propozycje zmian. Jak podaje VDR w informacji prasowej, jako pierwsza na argumenty zareagowała Lufthansa. Przewoźnik przedstawił organizacji i jej komisji do spraw lotnictwa konkretne plany zmian.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy: Czas znieść zaliczki i przedpłaty za usługi turystyczne

Linia przeanalizowała dokładnie warunki swojej taryfy „pay as you fly” i dostosowała ją do propozycji VDR. W nowej wersji za loty po Europie będzie się płacić dopiero w momencie odlotu. Poza tym, klienci będą obciążani tylko za te rejsy, z których faktycznie skorzystali. Oznacza to, że jeśli pracownik nie poleci, firma nie będzie musiała składać wniosku o zwrot wpłaty. Dzięki temu można zaoszczędzić na kosztach administracyjnych. Poza tym nie trzeba będzie rozliczać zmian w rezerwacji czy opłat wynikających z jej anulowania.

– Dzięki nowej dodatkowej taryfie Lufthansa robi ważny krok ku większej elastyczności i możliwości oszczędności przez firmy i ich pracowników podróżujących służbowo – mówi prezes VDR Christoph Carnier. – Cieszymy się, że przewoźnik otworzył się na nasze propozycje. To nasz pierwszy sukces odniesiony po wielu latach walki o lepszą ochronę konsumenta. Mamy nadzieję, że w przyszłości także inne linie lotnicze przemyślą swoje modele taryf – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Lufthansa ratuje się w pandemii turystami

VDR już od dawna zabiega, by pasażer płacił za bilet lotniczy dopiero w momencie odprawy, a nie jak to ma miejsce obecnie już przy rezerwacji i to w pełnej kwocie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Agenci tracą na last minute

Zarobki z last minute w Niemczech uciekają agentom stacjonarnym i przechodzą do internetu. Jeśli ...

Grecja, Turcja, Hiszpania, Egipt, Bułgaria – przygotowania do sezonu oczami rezydentów

Jedne, jak Bułgaria, jeszcze czekają na otwarcie sezonu letniego. Inne, jak Grecja i Turcja, ...

O’Leary zaskarży pomoc rządów dla konkurentów

„Kokainista na głodzie” i „pijany wujek psujący atmosferę na weselu” – to epitety, jakimi ...

Korridy na Balearach bez przelewu byczej krwi

Rząd Balearów zmienił przepisy dotyczące organizacji walk z bykami. Jedynym rekwizytem torreadora będzie peleryna, ...

Rząd uwalnia od zakazu lotów Chicago i Nowy Jork

W publikowanych co dwa tygodnie zakazach lotów daleko idące zmiany – rząd rezygnuje z ...

Na Lotnisku Chopina 14-procentowy wzrost

11,9 miliona osób obsłużyło Lotnisko Chopina w tym roku do końca sierpnia. To o ...