Mikołaj Wild na czele spółki Centralny Port Komunikacyjny

Fot. CPK

Jak się można było spodziewać, prezesem prezesem spółki Centralny Port Komunikacyjny został jej niedawny nadzorca w rządzie i w radzie nadzorczej Mikołaj Wild. Do zarządu weszła jeszcze, jako członek ds. komunikacji i PR, Sylwia Matusiak.

Oboje wybrani zostali w konkursie. Do konkursu na prezesa wpłynęło siedem zgłoszeń, dziewięć osób wzięło udział w postępowaniu na członka zarządu.

– Przeprowadziliśmy rozmowy kwalifikacyjne ze wszystkimi kandydatami. Tych dwoje wybraliśmy, biorąc pod uwagę ich doświadczenie i wiedzę – mówi wiceprzewodnicząca rady nadzorczej CPK Dagmara Zawadzka, cytowana w komunikacie spółki. – Teraz zarząd działa w pełnym, mocnym składzie, co zapewni jeszcze większą dynamikę prac i skuteczną realizację celów strategicznych.

Mikołaj Wild był wiceministrem infrastruktury w poprzednim rządzie a od 9 maja 2017 r. pełnomocnikiem rządu ds. CPK. W maju tego roku został przewodniczącym rady nadzorczej spółki. 28 listopada rada oddelegowała go do czasowego wykonywania czynności prezesa CPK. Kiedy odchodził ze stanowiska pełnomocnika, ustępując je Marcinowi Horale, zapowiedział, że jego celem jest ubieganie się o prezesurę CPK.

CZYTAJ: Marcin Horała będzie pełnomocnikiem rządu ds. CPK

Wild jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Prawa Niemieckiego i Szkoły Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim, University of Florida oraz stypendystą programu Magister iuris comparitivi na Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn. W latach 2003-2006 był zatrudniony w Zespole Orzecznictwa i Studiów Biura Trybunału Konstytucyjnego. Od 2006 r. pracował w Prokuratorii Generalnej, a w latach 2008-2017 w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości, gdzie w latach 2013-2017 pełnił funkcję przewodniczącego sekcji prawa ustrojowego, sekcji prawa cywilnego i członka rady naukowej. W latach 2015-2017 był wiceministrem skarbu państwa, kierując m.in. departamentem prawno-procesowym mienia skarbu państwa i biurem audytu i kontroli, sprawując nadzór nad spółkami sektora lotniczego, w tym nad LOT-em.

Od 1 kwietnia 2017 r. do 8 maja 2017 r. był głównym doradcą premiera. Od 9 maja 2017 r. do 1 lutego 2018 r. pracował jako sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a od 1 lutego 2018 r. pełnił również funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

CZYTAJ TEŻ: Horała: Inwestowanie miliardów w Okęcie nie ma sensu

Jak czytamy w komunikacie, Sylwia Matusiak od lipca 2019 r. jako członek zarządu delegowany przez radę nadzorczą pełniła nadzór nad biurem komunikacji i PR i biurem strategii i współpracy międzynarodowej CPK. Zasiada w radzie nadzorczej CPK od momentu rozpoczęcia działalności tej spółki.

Ukończyła studia na wydziale dziennikarstwa i nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i studia podyplomowe Executive MBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej. Od lipca 2018 r. do lipca 2019 r. zarządzała działem komunikacji i marketingu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do jej obowiązków należało dbanie o wizerunek firmy i współtworzenie i wdrażanie strategii, kampanii reklamowych i planów marketingowych.

Wcześniej pracowała jako dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu, a w Narodowym Banku Polskim pełniła funkcję dyrektora departamentu edukacji i wydawnictw. W latach 2008-2010 pracowała jako wicedyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP, od 2003 do 2008 r. pełniła funkcję m.in.: dyrektora i rzecznika prasowego w Klubie Parlamentarnym Prawo i Sprawiedliwość.

W skład zarządu CPK wchodzą jeszcze: Piotr Malepszak, odpowiadający za część kolejową inwestycji, Dariusz Sawicki, w którego gestii jest „komponent lotniczy” i Michał Wrona, odpowiedzialny za finanse spółki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air zamawia 146 airbusów A320neo

Linia Wizz Air podpisała porozumienie z Airbusem w sprawie zakupu kolejnych 146 samolotów z ...

Prezes TUI: Konkurencja nas oczernia

Oskarżają nas o nieetyczne postępowanie, skarżą się na nas mediom, niemieckim touroperatorom, a nawet ...

Pierwszy Sure Hotel stanie w Poznaniu

Sieć Best Western podpisała umowę na otwarcie nowego obiektu w Polsce – Sure Hotel. ...

Strach przed lataniem nie usprawiedliwia spóźnienia

Opóźniony start samolotu spowodowany strachem pasażerów przed lotem nie może być uznany za „stan ...

Ipsos: Polacy pytają, z kim pojadą na wakacje

87 procent Polaków deklaruje, że interesuje się czy biuro podróży, z którym mają jechać ...

Niemiecki MSZ ostrzega przed krytykowaniem Turcji

W ostatnich dwóch latach w Turcji dochodziło do aresztowań obywateli Niemiec, którzy krytykowali w ...