Lotnisko w Modlinie – w rozkładzie ponad 50 kierunków

Fot. materiały prasowe

W czerwcu do siatki Modlina wróci większość tras dostępnych w 2019 roku, pojawią się też cztery nowe. W sumie dostępnych będzie 51 kierunków.

Przez pandemię w sezonie zimowym Port Lotniczy Warszawa-Modlin obsługiwał 17 kierunków, w samym tylko czerwcu planuje już prawie 500 lotów na 51 trasach – dowiadujemy się z komunikatu. Już dziś można rezerwować bilety na loty do 18 europejskich i dwóch azjatyckich krajów. Do siatki sukcesywnie dołączają popularne kierunki wakacyjne. Od czerwca będzie można latać do Katanii, na Rodos i Zakintos. Nowością w rozkładzie jest także połączenie do Charkowa, które wystartuje 16 czerwca. W wakacje będzie można polecieć także na Kretę, Majorkę czy Teneryfę, a także do Jordanii.

W nadchodzących miesiącach zwiększy się również częstotliwość rejsów na wielu popularnych trasach, między innymi do Alicante, Aten, Barcelony, Bergamo, Burgas, Brukseli-Charleroi, Madrytu, Paryż-Beauvais i Rzymu-Ciampino.

CZYTAJ TEŻ: Modlin: Podźwigniemy się dzięki tanim liniom i czarterom

– Lotnisko w Modlinie obsługiwało przed pandemią ponad 3 miliony pasażerów rocznie. To port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie możemy zaoferować im wiele atrakcyjnych połączeń lotniczych. Ich liczba pokazuje, jaki potencjał w naszym lotnisku widzi największy lotniczy przewoźnik w Europie – Ryanair – mówi p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Leszek Chorzewski, cytowany w komunikacie.

Czerwiec jest także pierwszym od początku pandemii miesiącem, w którym znacząco zwiększa się siatka i częstotliwość połączeń do Wielkiej Brytanii. Przede wszystkim przywrócone zostają na stałe codzienne loty do Londynu, do rozkładu wracają też między innymi Belfast, Edynburg, Leeds czy Manchester. Łącznie z Modlina będzie można polecieć do 12 miast w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

ZOBACZ TAKŻE: Ryanair dodaje loty z Modlina na Teneryfę

Będzie też więcej połączeń na Ukrainę. Do Kijowa, który aktualnie jest w siatce, dołączają dwa nowe miasta – Charków i Lwów. Łącznie będzie dziewięć rejsów na Ukrainę tygodniowo.

Lotnisko przypomina, że w czynnym całą dobę punkcie diagnostycznym Centrum Medycznego Damiana można zrobić test antygenowy i RT-PCR, a wynik dostać po polsku lub angielsku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jak przygotować się na wakacyjny wyjazd z psem?

Pies jest członkiem rodziny, dlatego nic dziwnego, że wiele osób zabiera go ze sobą ...

Strajk generalny w Katalonii

W Katalonii rozpoczął się strajk generalny w proteście przeciwko brutalnym działaniom policji podczas niedzielnego ...

Upadek Mediterraneum: Ostatni klienci są już w drodze do Polski

Coraz więcej wiadomo o kosztach upadku biura podróży Maditerraneum z Poznania. W kolejce po ...

TUI: Sprzedaż wycieczek dobra jak nigdy

Pierwsze tygodnie stycznia przyniosły Grupie TUI rekordową sprzedaż. Prezes Fritz Joussen prognozuje, że w ...

Niemcy wydali na wakacje więcej niż rok temu

Prawie 2 miliardy euro więcej wyniosą w tym roku obroty stacjonarnych i internetowych biur ...

Itaka poleci z Wrocławia na Zanzibar

Z Wrocławia polecimy do jednego z najbardziej egzotycznych miejsc świata – Zanzibaru – ogłosiło ...