Koronawirus na wycieczkowcu. Statek zatrzymany w porcie

Fot. Barrylb / Wikimedia Commons / domena publiczna

Wycieczkowiec Diamond Princess z ponad 3,7 tysiąca ludzi na pokładzie został zatrzymany w porcie w Jokohamie, ponieważ wcześniej jego pasażerem był mężczyzna, u którego stwierdzono koronawirusa.

Jak podał japoński nadawca publiczny NHK, 80-latek z Hongkongu przyleciał do Japonii i w Jokohamie wszedł na pokład Diamond Princess, by odbyć pięciodniową wycieczkę.

CZYTAJ TEŻ: Pasażerowie mogą opuścić Costę Smeraldę. Nie było zakażonych

Dzień przed rozpoczęciem podróży mężczyzna kaszlał, a 30 stycznia dostał gorączki. Następnego dnia potwierdzono u niego obecność koronawirusa z Wuhan. Mężczyzna miał zarazić się w Hongkongu.

Przedstawiciel japońskiego rządu Yoshihide Suga oświadczył na konferencji prasowej, że statek i pasażerowie zostaną poddani kwarantannie.

Właściciel statku, należąca do Carnival Corporation amerykańsko-brytyjska linia wycieczkowa Princess Cruises, poinformowała, że w takiej sytuacji badania pasażerów i załogi w to standardowa praktyka. Linia potwierdziła, że statek został zatrzymany w porcie do czasu zakończenia badań i że przerwa w 16-dniowym rejsie potrwa 24 godziny.

Na pokładzie znajduje się 2666 gości i 1045 członków załogi.

Dotąd w Japonii potwierdzono 20 przypadków koronawirusa. Większość zarażonych przebywała w Wuhan.

Jak wynika z najnowszych danych chińskiej Komisji Zdrowia Publicznego, w Chinach koronawirusa stwierdzono u 17205 osób. Liczba ofiar wirusa w Państwie Środka wzrosła do 361.

Nieznany wcześniej koronawirus 2019-nCoV pojawił się w grudniu 2019 r. w Wuhan w prowincji Hubei. Liczba chorych, u których go wykryto jest już w samych Chinach większa niż liczba osób, które zostały zainfekowane wirusem SARS w czasie epidemii w latach 2002-2003. Wówczas na całym świecie zachorowało 8096 ludzi (774 zmarło).

Koronawirus jest już obecny w każdej chińskiej prowincji. 2019-nCoV dotarł też ponad dwudziestu krajów na całym świecie. Poza Chinami najwięcej przypadków zanotowano w Japonii, Tajlandii, Singapurze i Korei Południowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rosjanie przestają latać

Na czas nieokreślony władze zawiesiły wszystkie loty wewnątrz Rosji. Rosjanie nie mogą też już ...

TUI: Bez numeru telefonu nie ma rezerwacji

Niemiecki TUI odrzuca rezerwacje, w których nie ma numeru telefonu komórkowego klienta. Firma tłumaczy, ...

Wizz Air zmniejsza liczbę lotów do Izraela

Ze względu na malejące zainteresowanie połączeniami do Izraela spowodowane wybuchem epidemii wirusa COVID-19 Wizz ...

Ryanair poleci z Wrocławia do Alicante również zimą

Irlandzki przewoźnik poinformował dzisiaj, że letnie połączenie z Wrocławia do Alicante w Hiszpanii wejdzie ...

Wrocław – szybkim autobusem na lotnisko

Od dzisiaj między Dworcem Wrocław a Portem Lotniczym Wrocław kursują autokary Polbus PKS. Jadą ...

50 tysięcy pasażerów z Olsztyna

Port lotniczy Olsztyn–Mazury odprawił 50 tysięcy pasażerów Z lotniska Olsztyn–Mazury latają obecnie samoloty rejsowe ...