Penelope Cruz ochrzciła Costę Smeraldę

Fot. materiały prasowe

Statek wycieczkowy Costa Smeralda, który opuścił stocznię w fińskim Turku w grudniu zeszłego roku, został w ubiegły piątek oficjalnie ochrzczony. W roli matki chrzestnej wystąpiła hiszpańska gwiazda filmowa Penelope Cruz.

Chrzest Costy Smeraldy odbył się w Savonie – informuje w komunikacie operator wycieczkowca, włoski armator Costa Cruises. W roli matki chrzestnej wystąpiła aktorka Penelope Cruz. W obecności kapitana statku Paula Beniniego przecięła wstęgę i rozbiła butelkę szampana o dziób. Kolację dla gości przygotował włoski szef kuchni Bruno Barbieri. Na deskach teatru Colosseo na pokładzie statku dziewięcioro akrobatów zaprezentowało pokaz „Dream”. Wieczór zakończył się pokazem fajerwerków przed fortecą Priamar.

CZYTAJ TEŻ: Pasażerowie mogą opuścić Costę Smeraldę. Nie było zakażonych

Costa Smeralda wypłynęła z fińskiej stoczni Meyer Turku w grudniu zeszłego roku. Jest największym statkiem eksploatowanym przez Costę Cruises i piątym pod względem wielkości na świecie – ma 337 metrów długości i może pomieścić ponad 6,5 tysiąca pasażerów. Na pokładzie znajdują się między innymi muzeum włoskiego wzornictwa, spa Solemio, bary tematyczne i 16 restauracji, w tym Ristorante Lab, w której można spróbować swoich sił w gotowaniu i posłuchać wykładów o odpowiedzialnym gospodarowaniu żywnością.

Dzięki napędowi na skroplony gaz ziemny LNG statek nie emituje dwutlenku siarki i cząstek stałych oraz wytwarza mniej tlenku azotu i dwutlenku węgla. Jak zapewnia armator, jego statek korzysta z odsalanej wody morskiej, a wszystkie odpady recyklinguje. Costa Cruises zapowiada, że do 2023 roku będzie mieć w sumie siedem liniowców napędzanych LNG. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 6 miliardów euro.

ZOBACZ TAKŻE: TT-Line buduje Zielony Statek

Costa Smeralda odbywa tygodniowe rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego, na trasie Savona – Marsylia – Barcelona – Palma de Mallorca – Civitavecchia – La Spezia. Tego lata zawita również do Cagliari. W sezonie zimowym 2021/2022 będzie się zatrzymywać także w Palermo.

Fot. materiały prasowe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT nie poleci do Chin do końca lutego

W związku z rozprzestrzenianiem się w Chinach koronawirusa LOT wydłużył do 29 lutego zawieszenie ...

Egipt na nowo ocenia hotele

Ministerstwo Turystyki Egiptu wprowadziło międzynarodowe standardy kategoryzowania obiektów noclegowych System kategoryzacji nie był zmieniany ...

Wizz Air wychodzi z Poznania, ale umacnia się w Gdańsku

Węgierski przewoźnik ogłosił dzisiaj, że w ramach optymalizacji działalności zamknie bazę w Poznaniu, a ...

Lesbos bez turystów, choć w Grecji jest ich tłum

Właściciele hoteli na greckiej wyspie Lesbos apelują o wsparcie. Trzeci sezon z rzędu odnotowują ...

(Bo) jakość plaży zależy od ceny piwa

Nowa Kaledonia, włoska Liguria i japońska Okinawa – to tam znajdują się najdroższe plaże ...

Egipt podwoił liczbę turystów

7,5 miliona turystów odwiedziło Egipt od stycznia do listopada 2017 roku. I choć statystyki ...