Penelope Cruz ochrzciła Costę Smeraldę

Fot. materiały prasowe

Statek wycieczkowy Costa Smeralda, który opuścił stocznię w fińskim Turku w grudniu zeszłego roku, został w ubiegły piątek oficjalnie ochrzczony. W roli matki chrzestnej wystąpiła hiszpańska gwiazda filmowa Penelope Cruz.

Chrzest Costy Smeraldy odbył się w Savonie – informuje w komunikacie operator wycieczkowca, włoski armator Costa Cruises. W roli matki chrzestnej wystąpiła aktorka Penelope Cruz. W obecności kapitana statku Paula Beniniego przecięła wstęgę i rozbiła butelkę szampana o dziób. Kolację dla gości przygotował włoski szef kuchni Bruno Barbieri. Na deskach teatru Colosseo na pokładzie statku dziewięcioro akrobatów zaprezentowało pokaz „Dream”. Wieczór zakończył się pokazem fajerwerków przed fortecą Priamar.

CZYTAJ TEŻ: Pasażerowie mogą opuścić Costę Smeraldę. Nie było zakażonych

Costa Smeralda wypłynęła z fińskiej stoczni Meyer Turku w grudniu zeszłego roku. Jest największym statkiem eksploatowanym przez Costę Cruises i piątym pod względem wielkości na świecie – ma 337 metrów długości i może pomieścić ponad 6,5 tysiąca pasażerów. Na pokładzie znajdują się między innymi muzeum włoskiego wzornictwa, spa Solemio, bary tematyczne i 16 restauracji, w tym Ristorante Lab, w której można spróbować swoich sił w gotowaniu i posłuchać wykładów o odpowiedzialnym gospodarowaniu żywnością.

Dzięki napędowi na skroplony gaz ziemny LNG statek nie emituje dwutlenku siarki i cząstek stałych oraz wytwarza mniej tlenku azotu i dwutlenku węgla. Jak zapewnia armator, jego statek korzysta z odsalanej wody morskiej, a wszystkie odpady recyklinguje. Costa Cruises zapowiada, że do 2023 roku będzie mieć w sumie siedem liniowców napędzanych LNG. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 6 miliardów euro.

ZOBACZ TAKŻE: TT-Line buduje Zielony Statek

Costa Smeralda odbywa tygodniowe rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego, na trasie Savona – Marsylia – Barcelona – Palma de Mallorca – Civitavecchia – La Spezia. Tego lata zawita również do Cagliari. W sezonie zimowym 2021/2022 będzie się zatrzymywać także w Palermo.

Fot. materiały prasowe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair poleci z Wrocławia nad Morze Czarne

Irlandzki przewoźnik ogłosił dziś nowe połączenie ze stolicy Dolnego Śląska – od sezonu zimowego ...

Zmiana na szczycie korporacji lotniczej IAG

William Walsh, który stworzył w 2011 roku International Airlines Group złożoną z tradycyjnych linii ...

Prezes Neckermanna dziękuje agentom turystycznym

Prezes niewypłacalnego biura podróży Neckermann Polska Maciej Nykiel rozesłał do agentów turystycznych, którzy sprzedawali ...

Wow Air – kolejny tani przewoźnik na trasie z USA do Europy

Islandzkie linie lotnicze Wow uruchamiają od tego weekendu supertanie loty z USA do Europy ...

TUI: Wyłudziłeś odszkodowanie? Trafisz na czarną listę

O 1400 procent wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat liczba reklamacji wakacji, podczas których ...

Są korzyści z epidemii – czysta woda w weneckich kanałach

Zamknięcie Wenecji spowodowane epidemią koronawirusa przynosi mieszkańcom miasta niespodziewaną korzyść – woda w kanałach ...