Penelope Cruz ochrzciła Costę Smeraldę

Fot. materiały prasowe

Statek wycieczkowy Costa Smeralda, który opuścił stocznię w fińskim Turku w grudniu zeszłego roku, został w ubiegły piątek oficjalnie ochrzczony. W roli matki chrzestnej wystąpiła hiszpańska gwiazda filmowa Penelope Cruz.

Chrzest Costy Smeraldy odbył się w Savonie – informuje w komunikacie operator wycieczkowca, włoski armator Costa Cruises. W roli matki chrzestnej wystąpiła aktorka Penelope Cruz. W obecności kapitana statku Paula Beniniego przecięła wstęgę i rozbiła butelkę szampana o dziób. Kolację dla gości przygotował włoski szef kuchni Bruno Barbieri. Na deskach teatru Colosseo na pokładzie statku dziewięcioro akrobatów zaprezentowało pokaz „Dream”. Wieczór zakończył się pokazem fajerwerków przed fortecą Priamar.

CZYTAJ TEŻ: Pasażerowie mogą opuścić Costę Smeraldę. Nie było zakażonych

Costa Smeralda wypłynęła z fińskiej stoczni Meyer Turku w grudniu zeszłego roku. Jest największym statkiem eksploatowanym przez Costę Cruises i piątym pod względem wielkości na świecie – ma 337 metrów długości i może pomieścić ponad 6,5 tysiąca pasażerów. Na pokładzie znajdują się między innymi muzeum włoskiego wzornictwa, spa Solemio, bary tematyczne i 16 restauracji, w tym Ristorante Lab, w której można spróbować swoich sił w gotowaniu i posłuchać wykładów o odpowiedzialnym gospodarowaniu żywnością.

Dzięki napędowi na skroplony gaz ziemny LNG statek nie emituje dwutlenku siarki i cząstek stałych oraz wytwarza mniej tlenku azotu i dwutlenku węgla. Jak zapewnia armator, jego statek korzysta z odsalanej wody morskiej, a wszystkie odpady recyklinguje. Costa Cruises zapowiada, że do 2023 roku będzie mieć w sumie siedem liniowców napędzanych LNG. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 6 miliardów euro.

ZOBACZ TAKŻE: TT-Line buduje Zielony Statek

Costa Smeralda odbywa tygodniowe rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego, na trasie Savona – Marsylia – Barcelona – Palma de Mallorca – Civitavecchia – La Spezia. Tego lata zawita również do Cagliari. W sezonie zimowym 2021/2022 będzie się zatrzymywać także w Palermo.

Fot. materiały prasowe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

„Czas na urlop!” – wystawa szwajcarskich plakatów turystycznych

Krystalicznie czyste jeziora, błękitne niebo, ośnieżone szczyty Alp, ale też seksbomba w mokrym bikini ...

Emirates uziemia flotę

Linia lotnicza Emirates przestanie latać z pasażerami od 25 marca. Dubajski przewoźnik ma największą ...

Thomas Cook prowadzi rozmowy ostatniej szansy

Jeśli Thomas Cook nie dogada się z wierzycielami w sprawie brakujących mu do płynności ...

Thomas Cook do agentów: Nie bójcie się nas sprzedawać

Słabe wyniki Thomasa Cooka z pierwszego półrocza spowodowały, że agenci zaczęli się martwić o ...

Marszałek: Dziękuję prezesowi Neckermanna za współpracę

Za granicą zostało już tylko 21 klientów biura podróży Neckermann. Akcja sprowadzania ich do ...

Za rok Niemcy znów wybiorą Turcję

Przyszły rok będzie dla Turcji dobry, przynajmniej jeśli chodzi o turystów z Niemiec – ...