Grecja otwiera porty dla wycieczkowców

Fot. AFP

1 sierpnia greckie porty otworzą się dla statków wycieczkowych – zapowiedział dziś minister turystyki Grecji Harry Theoharis.

Minister turystyki Grecji Harry Theoharis ogłosił dziś, że 1 sierpnia, po czterech miesiącach przestoju wymuszonego przez pandemię, po greckich wodach znów będą mogły pływać statki wycieczkowe.

W liście do Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Rejsów Wycieczkowych (Cruise Lines International Association – CLIA) i trzech armatorów – MSC Cruises, Costa Cruises i TUI Cruises, na który powołuje się portal Greek Travel Pages, minister zapowiedział, że statki będą przyjmować porty w Pireusie, Wolos, Katakolo, na Rodos, Krecie (Heraklion) i Korfu. Po pierwszym dokowaniu w jednym z nich wycieczkowce będą mogły zawijać do wszystkich greckich portów na ich trasie. Polityk zaapelował również do armatorów, by promowali rejsy wycieczkowe po Grecji także poza sezonem letnim. „Obecny sezon trwa do końca roku” – zaznaczył.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja: Drugiego lockdownu nie będzie

Organizatorzy rejsów będą musieli wdrożyć przepisy sanitarne wymagane przez greckie władze, których podstawą są wytyczne unijne (EU Healthy Gateways). Theoharis zastrzegł, że zasady, wedle których działać będą armatorzy, mogą się zmienić, jeśli wymagać tego będzie sytuacja epidemiczna.

CLIA pod koniec czerwca poinformowało, że przez zawieszenie rejsów wycieczkowych Grecja straciła co najmniej 200 milionów euro i ponad 1,7 tysiąca miejsc pracy.

CZYTAJ TEŻ: Część statków wycieczkowych wypłynie w morze w wakacje

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy wesprą mobilnych agentów z Polski

Niemiecka sieć agentów mobilnych Amondo właśnie otworzyła swój oddział w Polsce. Biuro we Wrocławiu ...

TripAdvisor koncentruje się na wycieczkach

TripAdvisor ma być liderem w sprzedaży wycieczek i atrakcji w odwiedzanych miejscach dzięki udostępnianiu ...

MSZ podtrzymuje „nie podróżuj” dla Tunezji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało swój komunikat odnośnie bezpieczeństwa w Tunezji. Choć przyznaje, że od ...

10 najbardziej instagramowych hoteli świata według CARTER®

Pomimo stresów i niepewności związanych z COVID-19 chęć podróży w nas staje się coraz ...

Wachlarze w walce z konikami we Florencji

Dyrekcja Galerii Akademii we Florencji, gdzie znajduje się największa kolekcja rzeźb Michała Anioła, napisami ...

Setki dodatkowych policjantów w Jerozolimie

Izraelskie władze rozmieściły dziś w Jerozolimie setki policjantów. Dodatkowe siły skierowano po wezwaniach Palestyńczyków ...