Kanary – na Wielkanoc o dwie trzecie turystów mniej

Fot. Pixabay

Jedynie 175 tysięcy miejsc w samolotach zaplanowały linie lotnicze, które mają przywieźć turystów na Wyspy Kanaryjskie na święta wielkanocne. To zaledwie 33 procent tego, co zrealizowały w 2019 roku.

Ministerstwo Turystyki, Przemysłu i Handlu Wysp Kanaryjskich poinformowało, że w święta wielkanocne na archipelag przylecieć może około 175 tysięcy turystów. Wynika to z planów linii lotniczych. Dla porównania w 2019 roku w tym samym okresie przewoźnicy przygotowali 528 tysięcy miejsc, czyli o 67 procent więcej niż obecnie.

Odpowiedzialna za turystykę minister Yaiza Castilla przyznaje, że w tym roku w święta będzie też dużo mniej (o 76,3 procent w porównaniu z okresem sprzed pandemii) gości zagranicznych, większość pochodzić będzie z Hiszpanii kontynentalnej (spadek o 41 procent).

CZYTAJ TEŻ: Wyspy Kanaryjskie bez turystów. Tak pusto jeszcze nie było

Castilla zaznacza, że częściowo jest to związane z sytuacją epidemiczną na Kanarach – wskaźnik określający liczbę nowych przypadków notowanych zarówno w ostatnich siedmiu, jak i 14 dniach przekracza wartości akceptowane przez najważniejsze rynki źródłowe, które pozwalałyby znieść restrykcje związane z wyjazdami. Przykładem mogą być Niemcy, które 12 marca zniosły ostrzeżenia przed wyjazdami do sześciu prowincji hiszpańskich, ale nie na Kanary. Na wyspach wskaźnik wynosi 100 na 100 tysięcy mieszkańców.

Castilla podzieliła się również dobrymi informacjami – Lufthansa potroiła liczbę miejsc na Kanary na Wielkanoc. Będzie wykonywać 35 lotów tygodniowo – w 2019 roku było ich tylko 11. Pierwszy raz pojawią się rejsy z Frankfurtu na Gran Canarię, Teneryfę, Fuerteventurę i La Palmę, a liczba tych z Monachium na Gran Canarię, Teneryfę i Fuerteventurę zwiększyła się.

ZOBACZ TAKŻE: Teneryfa: Zakładamy linię lotniczą. Przywieziemy sobie turystów

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sieć Elbest zasiliła szeregi IGHP

10 hoteli ogólnopolskiej sieci Elbest Hotels z 715 pokojami dołączyło w październiku do grona ...

Egipt – autokar spadł z wiaduktu

Co najmniej 14 osób zginęło, a 42 zostały ranne w wypadku autokaru na północy ...

Agenci, nie bójcie się chargebacku!

Jeśli bank zwróci klientowi pieniądze wpłacone na wycieczkę w procedurze chargeback, złamie prawo – ...

Zwroty za wycieczki – touroperatorom może przepaść 40 mln złotych

Tylko do północy 31 grudnia mogą się jeszcze zgłaszać biura podróży i ich klienci, ...

Branża MICE: W reżimie sanitarnym targi i konferencje są bezpieczne

Już w połowie zeszłego roku wypracowaliśmy procedury sanitarne, dzięki którym targi, konferencje i inne ...

Izrael – obowiązkowa kwarantanna dla każdego

Każdy przylatujący, bądź przypływający do Izreala będzie musiał przejść obowiązkowo 14-dniową kwarantannę, którą sam ...