Boeing 777 w barwach UIA będzie największym samolotem pasażerskim latającym na Ukrainę. Samolot, który będzie miał trzyklasową konfigurację, pomieści 360 pasażerów.  Przewodniczący rady nadzorczej UIA Aron Mayberg podaje, że każdy fotel będzie wyposażony we wbudowany monitor i indywidualny system rozrywki pokładowej, a pasażerowie będą również mogli korzystać z pokładowego Wi-Fi.

UIA zamówiła łącznie cztery boeingi 777. Będą one latać równolegle z wykorzystywanymi obecnie boeingami 767-300, które od 2019 roku będą systematycznie wycofywane z floty ukraińskiego przewoźnika.

w 2018 roku UIA planuje rozszerzyć siatkę połączeń dalekodystansowych o dwa kolejne miasta: Szanghaj w Chinach i Toronto w Kanadzie. Rozważa również budowę nowego hangaru naprawczego na lotnisku Boryspol. - Obecnie odczuwamy ogromny brak miejsca do serwisowania i napraw naszych samolotów. Jest to jeden z czynników, który pozwoli nam na szybszą obsługę techniczną maszyn, a zarazem na poprawę regularności, która nie jest obecnie wystarczająco wysoka – ocenia Mayberg, cytowany w komunikacie prasowym.

Aktualnie flota dalekodystansowa UIA składa się z czterech boeingów 767-300 wyprodukowanych w latach 1991-1993.